Kolejny obiekt krajoznawczy na duże stopnie KOT
We wtorek 17 II 2015 r. w Łodzi na budynku przy ul. Piotrkowskiej 104 prezydent RP odsłonił tablicę informującą o wpisaniu na listę pomników historii „wielokulturowego krajobrazu miasta przemysłowego Łodzi”. Rozporządzenie objęło tytułem pomnika historii fabrykę Ludwika Geyera z parkiem i skansenem miejskiej architektury drewnianej, Pałac Poznańskiego, całą ulicę Piotrkowską, kaplice i mauzolea na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej i na Cmentarzu Żydowskim przy ul. Brackiej oraz kompleks fabryczny i mieszkalny na Księżym Młynie razem z Parkiem Źródliska.
Zgodnie z paragrafem 7 ust. 6 Regulaminu KOT z dnia 28 kwietnia 2012 r. lista obiektów krajoznawczych obowiązujących zdobywających duże stopnie KOT wzrosła do 127. Obiekty krajoznawcze mogą być zwiedzane i zaliczane na KOT także podczas wycieczek innych, aniżeli kolarskie. Można je odnotowywać w książeczkach wycieczek kolarskich nawet w sytuacji, gdy turysta jest dopiero na etapie zdobywania małych KOT, bo zajrzymy do nich, gdy przyjdzie pora na weryfikację dużych stopni odznaki.
Marian KOT-Kotarski
Mac napisał(a):
18 lutego 2015 @ 20:12
Swego czasu pojawił się projekt kolejnego stopnia odznaki KOT. Biorąc pod uwagę ciągły wzrost liczby obiektów krajoznawczych następuje ich swoista „dewaluacja”, po prostu coraz łatwiej jest zdobyć odznakę dzięki obiektom stosunkowo niezbyt odległych od miejsca zamieszkania. Wprowadzenie kolejnej odznaki, warunkiem zdobycia której byłoby zaliczenie większej liczby obiektów krajoznawczych przywróciłoby, przynajmniej na jakiś czas, równowagę.
Piotrek napisał(a):
20 lutego 2015 @ 15:13
Wprowadzanie zmian ułatwiających zdobywanie odznak KOT-owskich jest zachętą do ich zdobywania. Super sprawa! Tak trzymac. 🙂
Adam napisał(a):
5 marca 2015 @ 16:49
Kolega Mac pisze, że należy wprowadzić kolejny stopień KOT. Uważam, że to bzdura. Proszę pamiętać, że to wciąż jest jednak odznaka KOLARSKA, a element krajoznawczy jest dodatkiem. Jeśli ktoś uważa że jest mu za łatwo zdobywać niniejszą odznakę, niech się pokusi o coś trudniejszego – Odznakę Krajoznawczą Polski. Do wyboru, do koloru – 471 obiektów w 16 województwach, oprócz tego 10 złożonych i ciekawych miast krajoznawczych i 23 Parki Narodowe.