Konkursu na najlepiej pracującą oddziałową komisję, klub, sekcję turystyki kolarskiej PTTK

Koleżanki i koledzy!

Po wielu apelach klubów, postanowiliśmy zmodyfikować regulamin konkursu na najlepiej pracującą oddziałową komisję, klub, sekcję turystyki kolarskiej PTTK. Nowelizacja dotyczy wyrównania szans klubów w zależności od ilości członków oraz wprowadzenia formularza konkursowego (szablonu), który posłuży do wypełniania punktów.

Zamieszczony regulamin konkursu jest propozycją przeznaczoną do dyskusji. Czekamy na Wasze opinie do 30 października 2014 r. Na ich podstawie KTKol. ZG PTTK na najbliższym posiedzeniu podejmie decyzję o ostatecznej formie regulaminu.

Po pozytywnym zatwierdzeniu przez KTKol. ZG PTTK nowelizacja wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2015 r. Proszę zatem pamiętać, że prace konkursowe za rok 2014 będą oceniane jeszcze według starej wersji regulaminu. Poniżej prezentujemy pełną wersję uzupełnionego regulaminu.

Komisja Turystyki Kolarskiej ZG PTTK

regulamin konkursu (.doc)

7 komentarzy »

 1. pucik napisał(a):

  1 września 2014 @ 06:39

  Z jednej strony dobrze że będzie formularz ale z drugiej strony dzielenie liczby punktów przez ilość członków oddziału ma poważne wady:
  przyjmowanie nowych członków do oddziału będzie miało negatywny wpływ na punktację a preferowane mogą być specyficzne oddziały w których została już starsza kadra aktywnie udzielająca się turystycznie bez dbania o rozwój i następców.
  Wg mnie po prostu ilość duża członków oddziału (nie ma znaczenia, czy rowerowych zawodowców czy tylko niedzielnych rowerzystów) dobrze świadczy o jego działalności a w przypadku nowego regulaminu będzie działać na niekorzyść punktacji.

 2. Andrzej napisał(a):

  2 września 2014 @ 08:13

  Szanowna Komisjo !
  W jakim kierunku to wszystko idzie?
  Teraz będzie preferowany Klub który ma małą ilość członków ale bardzo aktywnych „zawodowców”. Jeżeli Klub ma więcej członków to znaczy, że ma dobrych działaczy, którzy potrafią za sobą porywać innych. Czy zależy Wam na tym, by zmniejszać ilość członków? Co to za argument, że Klub ma więcej członków i nie można z nim wygrać? Może należy zadać pytanie, co robią źle działacze, że tych członków nie ma więcej? W tej chwili proponowane zasady będą niesprawiedliwe bo będą karane Kluby, których działacze są aktywniejsi. Jeżeli miałby być sprawiedliwy przelicznik to tylko taki, który by uwzględniał ilość mieszkańców miasta w którym Klub działa.

 3. nypel napisał(a):

  2 września 2014 @ 08:17

  cyt: W konkursie mogą brać udział oddziałowe komisje i kluby turystyki kolarskiej PTTK oraz sekcje turystyki kolarskiej działające przy kołach i klubach PTTK.
  Ale nieco dalej jest: Konkurs prowadzony jest w trzech grupach kwalifikacyjnych:
  a) oddziałowe komisje i kluby;
  b) sekcje w szkolnych klubach krajoznawczo-turystycznych.
  Z powyższych zapisów wynika wprost że co prawda inne sekcje mogą zgłosić się do konkursu, ale nie będą kwalifikowane. Czy powyższe zapisy to niedopatrzenie czy otwarcie pola do „Prawo interpretacji regulaminu przysługuje wyłącznie KTKol. ZG PTTK.”?
  Czy nie można napisać: W konkursie mogą brać udział oddziałowe komisje i kluby turystyki kolarskiej PTTK oraz sekcje w szkolnych klubach krajoznawczo-turystycznych? I wszystko będzie jasne.
  NyPel

 4. NyPel napisał(a):

  2 września 2014 @ 15:39

  We wstępie jest:
  W konkursie mogą brać udział oddziałowe komisje i kluby turystyki kolarskiej PTTK oraz sekcje turystyki kolarskiej działające przy kołach i klubach PTTK.
  A nieco dalej:
  Konkurs prowadzony jest w trzech grupach kwalifikacyjnych:
  a) oddziałowe komisje i kluby;
  b) sekcje w szkolnych klubach krajoznawczo-turystycznych.
  Pytanie:
  Dlaczego sekcje turystyki kolarskiej działające przy kołach i klubach PTTK w konkursie mogą brać udział, ale się ich nie kwalifikuje, czyli stawia z góry na przegranej pozycji?
  NyPel

 5. KJK napisał(a):

  2 września 2014 @ 19:34

  Dzielenie punktów przez liczbę członków jest mocno niesprawiedliwe i powoduje, że rozwój turystyki kolarskiej poprzez nabór nowych członków klubowych będzie ograniczony. Przyjmowanie nowych członków po prostu się nie będzie opłacało. Ci nowi klubowicze często są tylko okazjonalnymi turystami mającymi po prostu chęć przynależności do klubu kolarskiego. Taka osoba w świetle nowego zaproponowanego regulaminu będzie obniżała ilość punktów w poszczególnych dyscyplinach. Resumując nowy członek klubu będzie działał na szkodę i zamiast być radością klubu, będzie jego zmartwieniem. W wielu klubach o długiej tradycji pośród członków znajduje się wielu seniorów, którzy z uwagi na swój wiek i ograniczone już zdolności motoryczne nie są już zbyt aktywnymi turystami. Te osoby, które tworzyły historię klubu są również duszą tego klubu. Chcąc mieć poprawne statystyki klubowe, gwarantujące dobre miejsce w konkursie należałoby osoby „nie produktywne” skreślać, a nowych nie przyjmować. W tym miejscu stawia się samoistnie pytanie, Panowie gdzie sens, gdzie logika?

 6. Fred napisał(a):

  5 września 2014 @ 16:49

  Witam serdecznie kolegów i koleżanki.
  Bardzo dobrze się dzieje, że komisja podjęła próbę opracowania przejrzystego regulaminu dającego „równe” szanse wszystkim. Lecz zapomniano uwzględnić w przeliczniku danych demograficznych oraz stopy bezrobocia w mieście no i jeszcze trzeba pamiętać o matkach samotnie wychowujących dzieci. Zastosowanie tych parametrów do przeliczenia z pewnością podwyższy wiarygodność wyników!? Z pewnością wyjdą z teko super dokładne wyniki.
  Gratuluję pomysłu komisji!!!!!
  Zapomniałem jeszcze, że należy dodać punkty za pochodzenie.
  Rodzi się pytanie czy tabakiera jest dla nosa czy nos dla tabakiery.
  Nie jestem super fanem piłki ale nie słyszałem żeby PZPN dostosowywał przepisy, by promować kluby trzecioligowe do ekstraklasy.
  O Klubie nie świadczy jego lokalizacja lecz to, co on proponuje mieszkańcom i czy jego oferta jest na tyle atrakcyjna, by w szeregi Klubu chcieli wstępować nowi członkowie, którzy dzięki swoim mentorom wyrażą chęć uzyskania kwalifikacji Przodownika, chęć pracy – tworzenia atmosfery na wycieczkach, wzbudzanie zainteresowania turystyką rowerową. Wydaje mi się, że wielu z nas czasem zapomina o istocie turystyki.
  I jeszcze jedno proponowana forma regulaminu stawia pod znakiem zapytania sens brania udziału w konkursie. Bo poza ciężką pracą, którą się wkłada, pierwsze miejsce nic za sobą nie niesie. Nikt poza PTTK-iem o tym nie wie. Klub w mieście nadal jest anonimowy.
  Pozdrawiam Fred.
  Ps. Życzę odrobiny zdrowego rozsądku Szanownej Komisji niech pomyśli o tabakierze.

 7. Członek Komisji Konkursowej napisał(a):

  21 października 2014 @ 22:23

  Uwagi przyjąłem.
  Przedstawię je na zebraniu Komisji.
  A resumując z regulaminu zawsze ktoś będzie niezadowolony.
  Jak zostanie po staremu to niezadowolone będą kluby które działają bardzo aktywnie na miarę swoich możliwości kadrowych. Ponieważ robią ciężką pracę a i tak nie są w stanie osiągnąć efektów klubów z większą kadrą. Nie można ich karać za małą liczbę członków. Każdy z nas poza klubami posiada jeszcze pracę i rodzinę i nie można wymagać od innych, by dodatkowo NA SIŁĘ werbowali nowych członków.
  Jak przejdą zmiany to niezadowolone będą kluby, które są liczniejsze i corocznie zajmowały czołowe miejsca za swoje zasługi. Kluby, które też działają bardzo aktywnie.
  Zadaniem Komisji konkursowej jest, by w konkursie brało jak najwięcej klubów ale zbierając opinie dochodzę do wniosku, że jest to niemożliwe. Bo jakie by rozwiązanie nie było to i tak ktoś będzie niezadowolony.

Skomentuj artykuł:

  UECT

PTTK jest członkiem Europejskiego Związku Turystyki Rowerowej UECT

  Zlot Przodownicki 2024


LISTA UCZESTNIKÓW - stan na 10 IV 2024 r.

  Zlot Centralny 2024


  Zloty

» wykaz zlotów ptkol
   » najwierniejsi uczestnicy zlotów ptkol
» wykaz zlotów centralnych

  2012 Rok Turystyki Rowerowej


  Publikacja na stronie

Zasady publikacji informacji na stronie KTKol. ZG PTTK >>>

  Działy

» ktkol - informacje o Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK, władze, kontakt, informacje.

» honorowi ptkol. - wykaz honorowych przodowników turystyki kolarskiej PTTK.

» przodownicy - wykaz przodowników turystyki kolarskiej PTTK od 2006 r.

» odznaki - wykaz zdobywców najwyższych stopni odznak kolarskich od 2004 r.

» informator - informacje o redakcji, prenumeracie.

» kalendarz imprez - kalendarz turystycznych imprez kolarskich.

» regulaminy - zbiór regulaminów przydatnych kadrze PTTK oraz regulaminy odznak turystyczno-kolarskich.

» linki - zbiór linków do stron klubów turystyki kolarskiej PTTK

» byli z nami - pamięci tych, którzy odeszli

  Sprawozdawczość

» sprawozdanie OKTKol.

» sprawozdanie TRW OKTKol.

Termin złożenia sprawozdań: 31 I 2024

  Tu kupisz

Książeczki KOT; odznaki: KOT, KOP, Rajd kolarski PTTK dookoła Polski, Rajd kolarski „Szlakami zamków w Polsce”, Rajd kolarski PTTK „Szlak Wlk. Wojny 1409-1411”:
Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK
ul. Jagiellońska 6, 31-010 Kraków
e-mail: poczta@cotg.pttk.pl
tel: 12 422 28 40
www: sklep COTG

Odznaka Wiślana Trasa Rowerowa:
Oddział PTTK w Jastrzębiu Zdroju
ul. Harcerska 14B,
44-335 Jastrzębie Zdrój
e-mail: pttk@jasnet.pl, pttkjz@alpha.pl
tel. 32 471 94 88, faks 32 475 16 70

Książeczki drogowe odznaki UECT:
Marek Koba
skrytka pocztowa 59, 43-600 Jaworzno
e‑mail: mkoba62@o2.pl
tel. 604 434 282


  Weryfikacja odznak

» Referaty weryfikacyjne odznak turystyki kolarskiej

  Archiwum wiadomości

kwiecień 2024/ marzec 2024/ luty 2024/ styczeń 2024/ grudzień 2023/ listopad 2023/ październik 2023/ wrzesień 2023/ sierpień 2023/ lipiec 2023/ czerwiec 2023/ maj 2023/ kwiecień 2023/ marzec 2023/ luty 2023/ styczeń 2023/ grudzień 2022/ listopad 2022/ październik 2022/ wrzesień 2022/ sierpień 2022/ lipiec 2022/ czerwiec 2022/ marzec 2022/ luty 2022/ styczeń 2022/ grudzień 2021/ listopad 2021/ październik 2021/ wrzesień 2021/ sierpień 2021/ lipiec 2021/ czerwiec 2021/ maj 2021/ kwiecień 2021/ marzec 2021/ styczeń 2021/ grudzień 2020/ listopad 2020/ październik 2020/ wrzesień 2020/ lipiec 2020/ czerwiec 2020/ maj 2020/ marzec 2020/ luty 2020/ styczeń 2020/ grudzień 2019/ listopad 2019/ październik 2019/ wrzesień 2019/ sierpień 2019/ lipiec 2019/ czerwiec 2019/ maj 2019/ kwiecień 2019/ marzec 2019/ luty 2019/ styczeń 2019/ grudzień 2018/ listopad 2018/ październik 2018/ wrzesień 2018/ sierpień 2018/ lipiec 2018/ czerwiec 2018/ maj 2018/ kwiecień 2018/ marzec 2018/ luty 2018/ styczeń 2018/ listopad 2017/ wrzesień 2017/ sierpień 2017/ czerwiec 2017/ maj 2017/ kwiecień 2017/ marzec 2017/ luty 2017/ styczeń 2017/ grudzień 2016/ listopad 2016/ październik 2016/ wrzesień 2016/ czerwiec 2016/ maj 2016/ kwiecień 2016/ marzec 2016/ luty 2016/ styczeń 2016/ grudzień 2015/ listopad 2015/ październik 2015/ wrzesień 2015/ sierpień 2015/ lipiec 2015/ czerwiec 2015/ maj 2015/ kwiecień 2015/ marzec 2015/ luty 2015/ styczeń 2015/ grudzień 2014/ listopad 2014/ październik 2014/ wrzesień 2014/ sierpień 2014/ lipiec 2014/ czerwiec 2014/ maj 2014/ kwiecień 2014/ marzec 2014/ luty 2014/ styczeń 2014/ grudzień 2013/ listopad 2013/ październik 2013/ wrzesień 2013/ sierpień 2013/ czerwiec 2013/ maj 2013/ kwiecień 2013/ marzec 2013/ luty 2013/ styczeń 2013/ grudzień 2012/ listopad 2012/ październik 2012/ wrzesień 2012/ sierpień 2012/ lipiec 2012/ czerwiec 2012/ maj 2012/ kwiecień 2012/ marzec 2012/ luty 2012/ styczeń 2012/ grudzień 2011/ listopad 2011/ październik 2011/ wrzesień 2011/ sierpień 2011/ lipiec 2011/ czerwiec 2011/ maj 2011/ kwiecień 2011/ marzec 2011/ luty 2011/ styczeń 2011/ grudzień 2010/ listopad 2010/ październik 2010/ wrzesień 2010/ sierpień 2010/ lipiec 2010/ czerwiec 2010/ maj 2010/ kwiecień 2010/ marzec 2010/ luty 2010/ styczeń 2010/ grudzień 2009/ listopad 2009/ październik 2009/ wrzesień 2009/ sierpień 2009/ lipiec 2009/ czerwiec 2009/ maj 2009/ kwiecień 2009/ marzec 2009/ luty 2009/ styczeń 2009/ grudzień 2008/ listopad 2008/ październik 2008/ wrzesień 2008/ sierpień 2008/ lipiec 2008/ czerwiec 2008/ kwiecień 2008/ marzec 2008/ luty 2008/ styczeń 2008/ grudzień 2007/ listopad 2007/ październik 2007/ wrzesień 2007/ sierpień 2007/ lipiec 2007/ czerwiec 2007/ maj 2007/ kwiecień 2007/ marzec 2007/ luty 2007/ styczeń 2007/ grudzień 2006/ listopad 2006/ październik 2006/ wrzesień 2006/ sierpień 2006/ lipiec 2006/ czerwiec 2006/ maj 2006/ kwiecień 2006/ marzec 2006/ luty 2006/ styczeń 2006/ kwiecień 2005/ luty 2005/ styczeń 2005/ styczeń 2004/

  Kategorie wiadomości

Informator (32)
komunikaty (1 719)
odznaki (22)
przodownicy (17)
regulaminy (63)
szlaki (38)
z życia ktkol (342)

  Szukaj wiadomości


  Kanały RSS

» Kanał RSS wiadomości
» Kanał RSS komentarzy