Zlot przodownicki „Podlesice 2014”

ZnaczekZapraszamy do zapoznania się z regulaminem 54. Ogólnopolskiego Szkoleniowego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK „Podlesice 2014”, który odbędzie się w dniach 14-21 czerwca 2014 r. Podczas zlotu zostanie zorganizowany kurs na Przodownika Turystyki Kolarskiej PTTK. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu winny wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać pod adres organizatora zlotu.
W dniu dzisiejszym została zaktualizowana „Karta zgłoszenia na zlot” (dodano możliwość zarezerwowania noclegów i wyżywienia do 22 czerwca). Informujemy także, że wolne miejsca noclegowe są już tylko w gospodarstwach agroturystycznych oraz na polu namiotowym i tylko takich wpłat należy dokonywać za nocleg.

regulamin zlotu (.pdf)
karta zgłoszenia na zlot (.doc)
karta zgłoszenia na kurs Przodownika Turystyki Kolarskiej PTTK (.doc)

19 komentarzy »

 1. Bogdan napisał(a):

  12 lutego 2014 @ 20:25

  Warto by było zrobić rozeznanie ilu przodowników tur. kol. na co dzień siedzi przy komputerze i z niego korzysta!
  Bo z chwilą ukazania się regulaminu 54 Zlotu minęło (48 godzin) i już na bazie Zlotu nie ma miejsc pod dachem.
  Proszę o informację, ile będzie km z gospodarstw agroturystycznych do biura zlotowego?
  Pozdrawiam organizatorów.

 2. Asia napisał(a):

  13 lutego 2014 @ 09:04

  Gościniec Jurajski ma niestety niewiele pokoi, co za tym idzie niewiele miejsc. Gospodarstwa agroturystyczne są bardzo przyzwoite i wygodne, a odległość między Gościńcem a NAJDALEJ położonym gospodarstwem agroturystycznym wynosi niespełna 900 m.
  Pozdrawiam i zapraszam
  komandor

 3. Asia napisał(a):

  13 lutego 2014 @ 09:07

  INFORMACJA dla nocujących na polu namiotowym.
  Przy pobycie 8-dniowym /czyli śpimy 8 razy/ płacimy tylko za 7 noclegów.
  Asia

 4. Bogdan napisał(a):

  13 lutego 2014 @ 18:19

  Kol. Komandorze ta wiadomość 900 m. to jest do zniesienia. Super by było jakby wszyscy uczestnicy byli zakwaterowani na jednej bazie to wtenczas możemy rozmawiać o spotkaniach integracyjnych przodowników, bo po to spotykamy się raz w roku na naszym Zlocie.
  Prawda Komandorze?
  b.r.

 5. Jacek napisał(a):

  13 lutego 2014 @ 23:23

  Musiałby być wprowadzony limit uczestników, aby wszyscy byli razem. Nie ma takich baz na 600 osób. Integracja zawsze jest 😉

 6. Lenka napisał(a):

  20 lutego 2014 @ 09:35

  Może warto byłoby pomyśleć o wprowadzeniu na przyszłość paru zmian. Jeżeli jest to „Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej” to uczestnikami powinni być tylko przodownicy i kandydaci na przodowników, którzy uczestniczą w kursie szkoleniowym.
  Zmniejszyłoby to liczbę uczestników i organizatorzy mieliby łatwiej.

 7. B.R. napisał(a):

  20 lutego 2014 @ 18:55

  Nowe władze KTKol. PTTK powinny tą myśl wsiąść pod rozwagę. Bo standardy rosną i jesteśmy w XXI wieku.

 8. Bogusław napisał(a):

  20 lutego 2014 @ 19:01

  Słuszna uwaga!
  Do rozważenia KTKol. standardy rosną razem z cenami.
  I nam przodownikom lata przybywają.
  r.b.

 9. Mac napisał(a):

  20 lutego 2014 @ 23:21

  Biorąc pod uwagę strukturę wieku uczestników zlotów przodownickich przy wprowadzeniu zakazu udziału osób towarzyszących za 10-15 lat liczba cyklistów będzie oscylować w granicach 200 osób. A za następne 10 nie będzie komu jeździć na taki zlot. Rozumiem, że są problemy z organizacją, ale wprowadzanie takich ograniczeń uważam za zły pomysł.
  Być może konieczna jest ewolucja zlotów w bardziej komercyjny wymiar, czego namiastkę mieliśmy w Wilkasach. Wiem, nie wszystko było tam idealne, ale lepszy taki zlot, niż żaden.

 10. Lenka napisał(a):

  21 lutego 2014 @ 14:50

  A może będzie wprost przeciwnie. Może co niektórzy zastanowią się zrobią uprawnienia i liczba przodowników będzie rosła. Nie może być tak aby na Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej przodownik zapisujący się w terminie miał problemy z zakwaterowaniem bo większość miejsc jest już zajętych przez rodziny z dziećmi, którzy w tym czasie robią sobie „wczasy rodzinne”. Bywa też tak, że takie osoby nawet nie wyjeżdżają na trasy… bo i po co… 🙂

 11. Władek napisał(a):

  21 lutego 2014 @ 20:41

  Lenka napisała — „Jeżeli jest to „Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej” to uczestnikami powinni być tylko przodownicy i kandydaci na przodowników, którzy uczestniczą w kursie szkoleniowym. Zmniejszyłoby to liczbę uczestników i organizatorzy mieliby łatwiej.” i „Nie może być tak aby na Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej przodownik zapisujący się w terminie miał problemy z zakwaterowaniem bo większość miejsc jest już zajętych przez rodziny z dziećmi, którzy w tym czasie robią sobie „wczasy rodzinne”. Bywa też tak, że takie osoby nawet nie wyjeżdżają na trasy…” — Po 1. W Zlocie biorą udział przodownicy i potencjalni kandydaci na przodowników, to Ci członkowie rodzin i ich dzieci. Po 2. Do tej pory nie ma problemów z zakwaterowaniem i to w bardzo przyzwoitych warunkach. Po 3. Jeżeli komuś nie odpowiadają takie warunki to nikt nie zmusza do brania udziału w Zlocie. Po 4. O wiele lepsze warunki „podobno” są np. w Grecji, Chorwacji, Turcji czy innym kraju, zapraszam do ich odwiedzin.

 12. Jacek napisał(a):

  22 lutego 2014 @ 10:28

  Jak zaczynałem jeździć na zloty przodownickie to przodownik mógł zabrać ze sobą całą rodzinę, od jakiegoś czasu przodownik może zabrać 1 osobę towarzyszącą, także uważam, że już to są ograniczenia i nie ma co wprowadzać kolejnych. Zawsze zakwaterować można się na kwaterach, myślę, że nie ma problemu z tym na każdym zlocie. Dzieciaki powinny uczestniczyć w zlotach, bo to właśnie może być nasza przyszłość przodowników, których, aż tak nie przybywa rocznie. Nie ma co narzekać, ja się cieszę, że znaleźli się chętni, czy raczej otrzymali może takie zadanie do zorganizowania zlotu, zapisałem się i czekam z radością na kolejne piękne chwile spędzone z innymi rowerzystami 🙂

 13. Lenka napisał(a):

  22 lutego 2014 @ 15:39

  Ciekawe rozważania Władka 🙂 osobiście lubię Polskę i nie przeszkadzają mi warunki na zlotach. Mam nadzieje, że liczba przodowników będzie rosła choć niestety z roku na rok maleje 🙁 (w roku 2010 – 61 nowych p.t.kol., 2011 – 48, 2012 – 28, 2013 – 24). Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na szlaku.

 14. Mac napisał(a):

  22 lutego 2014 @ 16:27

  „bo większość miejsc jest już zajętych przez rodziny z dziećmi, którzy w tym czasie robią sobie „wczasy rodzinne”

  Jeżeli dochodzi do takiej sytuacji, to oznacza, że pośród tej rodziny są przodownicy albo organizator niezbyt pilnuje zasady, że przodownikowi może towarzyszyć tylko jeden nie przodownik.

 15. GERWAZY napisał(a):

  27 lutego 2014 @ 16:54

  PRZECZYTAŁEM wszystkie wpisy i widzę, że dążycie, aby robić zloty SAMI DLA SIEBIE. A skąd mają brać się nowi Przodownicy, jak nie dopuszczacie młodzieży do takich wspaniałych imprez? Mam dwoje dzieci i po takich działaniach nie chcą jeździć ze mną, nawet żona. A bywałem na różnych zlotach, nawet w Kamienicy Elbląskiej. Jak zachęcać a nie utrudniać? Wiem, że organizacja jest czasem trudna, ale mamy XXI wiek. Pozdrawiam cieplutko i DZIĘKI za Wasz wielki wysiłek w organizacji Zlotów.

 16. Redakcja MTST Cykloturysta napisał(a):

  27 lutego 2014 @ 21:17

  Szanowni Turyści Przodownicy!

  Historia lubi się powtarzać, Kiedyś niektórzy Przodownicy rezygnowali z udziału w Zlocie, bo nie mogli zabierać współmałżonka lub np dzieci lub przyjaciół. Kiedy już wywalczyli taką możliwość, to teraz znów coś nie pasuje. Wydaje się oczywistym, że organizator dla zainteresowanych powinnien przygotować wystarczającą ilość miejsc noclegowych, jednak trudno przecież przewidzieć ilu ostatecznie zgłosi się przodowników. Dlatego pretensje do organizatora nie są do końca trafne – tak przynajmniej się wydaje…

  Pozdrawiam wszystkich serdecznie, Lesław Dynak

 17. OLKUSZANIN napisał(a):

  5 marca 2014 @ 20:59

  Nikt nikogo nie przymusza do uczestnictwa w Zlocie. Baza jest taka jaka jest. W gospodarstwach agroturystycznych warunki pobytu są dzisiaj na naprawdę przyzwoitym poziomie za małe pieniądze. Organizatorzy każdego zlotu mają coraz większe problemy z organizacją, czapki z głów tym, którzy podejmują się organizacji Zlotu. Życzę udanego Zlotu w Podlesicach. Kto nie był w tych stronach, a nie przyjedzie na Zlot, niech żałuje. Z turystycznym pozdrowieniem: DO ZOBACZENIA NA SZLAKU!!!!!!

 18. Jacek napisał(a):

  10 marca 2014 @ 20:55

  Oczywiście zgadzam się z poprzednikiem 🙂 Ważne, że zlot nadal trwa i chwała każdemu organizatorowi, że jednak podejmuje się i będzie można spotkać się z innymi turystami.
  Pozdrawiam wszystkich zlotowiczów.

 19. Eleonora napisał(a):

  19 marca 2014 @ 19:06

  Czapki z głów przed tymi, którzy podejmują się organizacji zlotu.
  Sprawa naprawdę jest trudna coraz trudniej zdobywać materiały, środki, sponsorów. Dla mnie ważne jest, że mam gdzie głowę położyć po trasie i mam się gdzie umyć. Nikt nie pamięta chyba pierwszych zlotów, jak to wtedy wyglądało. Było może łatwiej, bo nie było tylu uczestników. Teraz coraz więcej rowerzystów bierze udział i stąd trudności z zakwaterowaniem. Nigdy nie podjęłabym się osobiście zorganizowania takiego zlotu. Jestem zachwycona, że w ogóle jeszcze ktoś chce to robić.

Skomentuj artykuł:

  UECT

PTTK jest członkiem Europejskiego Związku Turystyki Rowerowej UECT

  Zlot Przodownicki 2024


LISTA UCZESTNIKÓW - stan na 19 V 2024 r.

  Zlot Centralny 2024


  Zloty

» wykaz zlotów ptkol
   » najwierniejsi uczestnicy zlotów ptkol
» wykaz zlotów centralnych

  2012 Rok Turystyki Rowerowej


  Publikacja na stronie

Zasady publikacji informacji na stronie KTKol. ZG PTTK >>>

  Działy

» ktkol - informacje o Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK, władze, kontakt, informacje.

» honorowi ptkol. - wykaz honorowych przodowników turystyki kolarskiej PTTK.

» przodownicy - wykaz przodowników turystyki kolarskiej PTTK od 2006 r.

» odznaki - wykaz zdobywców najwyższych stopni odznak kolarskich od 2004 r.

» informator - informacje o redakcji, prenumeracie.

» kalendarz imprez - kalendarz turystycznych imprez kolarskich.

» regulaminy - zbiór regulaminów przydatnych kadrze PTTK oraz regulaminy odznak turystyczno-kolarskich.

» linki - zbiór linków do stron klubów turystyki kolarskiej PTTK

» byli z nami - pamięci tych, którzy odeszli

  Sprawozdawczość

» sprawozdanie OKTKol.

» sprawozdanie TRW OKTKol.

Termin złożenia sprawozdań: 31 I 2024

  Tu kupisz

Książeczki KOT; odznaki: KOT, KOP, Rajd kolarski PTTK dookoła Polski, Rajd kolarski „Szlakami zamków w Polsce”, Rajd kolarski PTTK „Szlak Wlk. Wojny 1409-1411”:
Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK
ul. Jagiellońska 6, 31-010 Kraków
e-mail: poczta@cotg.pttk.pl
tel: 12 422 28 40
www: sklep COTG

Odznaka Wiślana Trasa Rowerowa:
Oddział PTTK w Jastrzębiu Zdroju
ul. Harcerska 14B,
44-335 Jastrzębie Zdrój
e-mail: pttk@jasnet.pl, pttkjz@alpha.pl
tel. 32 471 94 88, faks 32 475 16 70

Książeczki drogowe odznaki UECT:
Marek Koba
skrytka pocztowa 59, 43-600 Jaworzno
e‑mail: mkoba62@o2.pl
tel. 604 434 282


  Weryfikacja odznak

» Referaty weryfikacyjne odznak turystyki kolarskiej

  Archiwum wiadomości

lipiec 2024/ czerwiec 2024/ maj 2024/ kwiecień 2024/ marzec 2024/ luty 2024/ styczeń 2024/ grudzień 2023/ listopad 2023/ październik 2023/ wrzesień 2023/ sierpień 2023/ lipiec 2023/ czerwiec 2023/ maj 2023/ kwiecień 2023/ marzec 2023/ luty 2023/ styczeń 2023/ grudzień 2022/ listopad 2022/ październik 2022/ wrzesień 2022/ sierpień 2022/ lipiec 2022/ czerwiec 2022/ marzec 2022/ luty 2022/ styczeń 2022/ grudzień 2021/ listopad 2021/ październik 2021/ wrzesień 2021/ sierpień 2021/ lipiec 2021/ czerwiec 2021/ maj 2021/ kwiecień 2021/ marzec 2021/ styczeń 2021/ grudzień 2020/ listopad 2020/ październik 2020/ wrzesień 2020/ lipiec 2020/ czerwiec 2020/ maj 2020/ marzec 2020/ luty 2020/ styczeń 2020/ grudzień 2019/ listopad 2019/ październik 2019/ wrzesień 2019/ sierpień 2019/ lipiec 2019/ czerwiec 2019/ maj 2019/ kwiecień 2019/ marzec 2019/ luty 2019/ styczeń 2019/ grudzień 2018/ listopad 2018/ październik 2018/ wrzesień 2018/ sierpień 2018/ lipiec 2018/ czerwiec 2018/ maj 2018/ kwiecień 2018/ marzec 2018/ luty 2018/ styczeń 2018/ listopad 2017/ wrzesień 2017/ sierpień 2017/ czerwiec 2017/ maj 2017/ kwiecień 2017/ marzec 2017/ luty 2017/ styczeń 2017/ grudzień 2016/ listopad 2016/ październik 2016/ wrzesień 2016/ czerwiec 2016/ maj 2016/ kwiecień 2016/ marzec 2016/ luty 2016/ styczeń 2016/ grudzień 2015/ listopad 2015/ październik 2015/ wrzesień 2015/ sierpień 2015/ lipiec 2015/ czerwiec 2015/ maj 2015/ kwiecień 2015/ marzec 2015/ luty 2015/ styczeń 2015/ grudzień 2014/ listopad 2014/ październik 2014/ wrzesień 2014/ sierpień 2014/ lipiec 2014/ czerwiec 2014/ maj 2014/ kwiecień 2014/ marzec 2014/ luty 2014/ styczeń 2014/ grudzień 2013/ listopad 2013/ październik 2013/ wrzesień 2013/ sierpień 2013/ czerwiec 2013/ maj 2013/ kwiecień 2013/ marzec 2013/ luty 2013/ styczeń 2013/ grudzień 2012/ listopad 2012/ październik 2012/ wrzesień 2012/ sierpień 2012/ lipiec 2012/ czerwiec 2012/ maj 2012/ kwiecień 2012/ marzec 2012/ luty 2012/ styczeń 2012/ grudzień 2011/ listopad 2011/ październik 2011/ wrzesień 2011/ sierpień 2011/ lipiec 2011/ czerwiec 2011/ maj 2011/ kwiecień 2011/ marzec 2011/ luty 2011/ styczeń 2011/ grudzień 2010/ listopad 2010/ październik 2010/ wrzesień 2010/ sierpień 2010/ lipiec 2010/ czerwiec 2010/ maj 2010/ kwiecień 2010/ marzec 2010/ luty 2010/ styczeń 2010/ grudzień 2009/ listopad 2009/ październik 2009/ wrzesień 2009/ sierpień 2009/ lipiec 2009/ czerwiec 2009/ maj 2009/ kwiecień 2009/ marzec 2009/ luty 2009/ styczeń 2009/ grudzień 2008/ listopad 2008/ październik 2008/ wrzesień 2008/ sierpień 2008/ lipiec 2008/ czerwiec 2008/ kwiecień 2008/ marzec 2008/ luty 2008/ styczeń 2008/ grudzień 2007/ listopad 2007/ październik 2007/ wrzesień 2007/ sierpień 2007/ lipiec 2007/ czerwiec 2007/ maj 2007/ kwiecień 2007/ marzec 2007/ luty 2007/ styczeń 2007/ grudzień 2006/ listopad 2006/ październik 2006/ wrzesień 2006/ sierpień 2006/ lipiec 2006/ czerwiec 2006/ maj 2006/ kwiecień 2006/ marzec 2006/ luty 2006/ styczeń 2006/ kwiecień 2005/ luty 2005/ styczeń 2005/ styczeń 2004/

  Kategorie wiadomości

Informator (33)
komunikaty (1 730)
odznaki (23)
przodownicy (17)
regulaminy (64)
szlaki (39)
z życia ktkol (347)

  Szukaj wiadomości


  Kanały RSS

» Kanał RSS wiadomości
» Kanał RSS komentarzy