Śląska konferencja regionalna oddziałów PTTK w Chorzowie
W sobotę 20 czerwca 2026 r. w gościnnych pomieszczeniach Muzeum Hutnictwa w Chorzowie obradowała Regionalna Konferencja Oddziałów PTTK województwa śląskiego. Obrady prowadził Roman Bargieł, gośćmi Konferencji było grono honorowych członków PTTK: prezes ZG PTTK Jerzy Kapłon, Krystian Grajczak (Gniezno) reprezentujący Główną Komisję Rewizyjną, nestor śląskich cyklistów p.t.kol. Stanisław Radomski, nadto p.t.kol. Edward Kutyła i p.t.kol. Marian Kotarski. Centralne władze Towarzystwa reprezentowali będący jednocześnie delegatami swych środowisk p.t.kol. Małgorzata Radomska (wiceprzewodnicząca Głównej Komisji Rewizyjnej) i p.t.kol. Zbigniew Pawlik (członek Głównego Sądu Koleżeńskiego). Ze 137 delegatów wybranych przez zjazdy oddziałów w Śląskiem, w Konferencji z prawem głosu uczestniczyło 118, w tym 18 będących przodownikami turystyki kolarskiej. Uczestnicy Konferencji podsumowali dobiegającą końca kadencję, wybrali 28 delegatów na XXI Walny Zjazd PTTK zaplanowany na grudzień br., wysłuchali informacji o kondycji finansowej i organizacyjnej Towarzystwa, poznali trendy w kolarstwie turystycznym ostatnich lat, zapoznali się z najnowszymi uregulowaniami ubezpieczeniowymi w ramach składek członkowskich PTTK, podjęli uchwały zawierające wnioski i postulaty kierowane do władz naczelnych PTTK i XXI Walnego Zjazdu.
[kot]



UECT


