63. Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK „WITNICA 2014”

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Turystyki Kolarskiej Zarządu Głównego PTTK, które odbyło się 9 listopada 2013 r. w Warszawie, podjęto decyzję o przyznaniu organizacji 63. Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy Oddziałowi PTTK w Gorzowie Wielkopolskim. Bazą zlotu będzie miejscowość Witnica. Poniżej publikujemy informacje przekazane przez organizatorów.

zwiastun zlotu (.pdf)

45 komentarzy »

 1. tomi napisał(a):

  5 grudnia 2013 @ 12:27

  mało miejsc 🙁 szkoda bo pewnie dużo turystów kolarzy się nie załapie, a rower ostatnio w modzie 🙂

 2. Michal napisał(a):

  6 grudnia 2013 @ 22:47

  Nie rozumiem dlaczego nie można poza bazą noclegu załatwiać to by zwiększyło liczbę uczestników a zarazem i dochody organizatorów impreza na pewno by się zwróciła pod względem finansowym.

 3. JLS napisał(a):

  7 grudnia 2013 @ 15:16

  ludzie! przecież tego nikt nie robi dla kasy! a jeśli dla Organizatorów ważniejsza jest jakość niż ilość, to tylko można się cieszyć 🙂

 4. Rowerek napisał(a):

  7 grudnia 2013 @ 21:25

  Witam! To chyba po raz pierwszy organizatorzy wprowadzają totalitarne ustalenia odnośnie zakwaterowania – aż dziw bierze, że nie ma możliwości zapisu na Zlot nocując np. u znajomych mieszkających w pobliżu bazy. Ciekawa to zasada – wszystko, albo nic! A może jeszcze parę innych rzeczy udało się by wprowadzić przymusowo, np. bezwzględna konieczność spożywania posiłków (i określonego menu) w miejscach wyznaczonych przez organizatora, sposób dojazdu do bazy wyznaczony przez organizatora, kolor roweru, średnica kół… Czy to nie zakrawa na bezmyślność (żeby nie napisać – głupotę)? Pozdrawiam wszystkich rowerowiczów!

 5. kazik napisał(a):

  8 grudnia 2013 @ 09:42

  Rowerek, nie żołądkuj się to nie jest zlot czarownic. Każdy organizator imprez wyznacza swoje prawa i obowiązki. Jeżeli uważasz, że zła jest organizacja imprezy nie musisz w niej uczestniczyć.Kolego trochę empatii.
  Pozdrawiam K.

 6. 26cali napisał(a):

  8 grudnia 2013 @ 17:48

  Totalny bajzel.
  Prócz zastrzeżenia co do miejsca zakwaterowania to jeszcze wprowadzenie w błąd zwiastunem.
  Czekam spokojnie na regulamin zlotu a tu kumpel mi donosi, że dzwonił (7 grudnia w południe) do organizatorów od kiedy zapisy a oni mówią, że miejsc w domkach kempingowych już nie ma.
  Jak żyć? Panie komandorze, jak żyć?

 7. bodzio napisał(a):

  8 grudnia 2013 @ 22:39

  Czytając zwiastun tego zlotu nie mogę zrozumieć tej sytuacji,nie ma regulaminu,nie wiadomo od kiedy przyjmowane są zapisy a już nie ma
  miejsc w domkach,jak piszą poprzednicy
  Odnoszę wrazenie,ze kiedy okaże sie regulamin to już nie będzie miejsc
  dla uczestników.
  Panie komandorze ,trzeba było wcześniej zasięgnąć jeżyka o organizacji tego typu zlotów rowerowych (od poprzednich organizatorów zlotów)
  oni wiedza jak to sie robi,
  Czyzby Oddzialy PTTK organizacja tego typu imprez przerasta ich samych?
  Ukazanie sie zwiastuna zlotu w tej formie i z tymi informacjami,bez regulaminu zlotu to pierwszy poważny błąd. bedziecie musieli jakosc wybrnac z tej glupiej sytuacji.
  zawsze na poprzednich zlotach organizatorzy dokladali staran aby znalez w okolicy dodatkowe miejsca noclegowe.
  Niestety prawdziwym hitem jest juz punkt w informacjach dodatkowych
  mowiacy o tym ze na zlot nie beda przyjeci turysci ktorzy beda nocowac
  w innych miejscach niz te ktore wyznaczyl organizator
  Prosze Oddzial Gorzowski przeanalizujcie jeszcze raz na spokojnie to co napisaliscie w tym zwiastunie i wyciagnijcie wnioski z pierwszych komentarzy ktore sie ukazaly
  pozdrawiam

 8. oczko napisał(a):

  10 grudnia 2013 @ 09:59

  No cóż malkontenci, malkontenci już tak mają. Bo turyści, Prawdziwi Turyści – Ci wierzcie mi NIE NARZEKAJĄ. Tylko z utęsknieniem na imprezę turystyczną czekają, na której serdecznie, radośnie się witają, spotykają i zwiedzają, podziwiają i się ubogacają.

 9. maryla napisał(a):

  10 grudnia 2013 @ 16:43

  Kochani jak przypominam sobie to Gorzów już organizował Zlot chyba to był ZLOT AKTYWU.
  Tak że wiedza z czym mają do czynienia.

 10. matuzalem napisał(a):

  10 grudnia 2013 @ 19:43

  Oczko, przesadziłeś, nie możesz nazywać malkontentami osób, które oczekują podstawowych informacji o imprezie, w której chcą wziąć udział. Podpisuję się pod tym, co napisał powyżej bodzio, z przyjemnością wracam do sposobu udzielenia informacji o zlocie w Wilkasach.
  Przy okazji pytanie do organizatorów, czy ci którzy chcą przyjechać np. na 3 dni muszą wykupywać cały pakiet noclegów?
  Łączę pozdrowienia.

 11. andrzej napisał(a):

  11 grudnia 2013 @ 19:13

  Do „oczki”
  Myślę sobie, że załapałeś się na „te lepsze noclegi” w sposób nie do końca uczciwy. Pierwsze wpisy na forum już w dniu 5 grudnia świadczą o tym, że o możliwości rezerwacji noclegów wiedziały tylko osoby wtajemniczone. Dlatego też nazywanie siebie prawdziwym turystą, a innych malkontentami to obraza dla tych którzy naiwnie liczyli na uczestnictwo w zlocie według zasad równych dla wszystkich. Od paru lat ogólnopolski zlot jest dla mnie sztandarową imprezą – z utęsknieniem czekam na serdeczne i radosne powitania z innymi uczestnikami, spotkania na trasach, zwiedzania, podziwiania i jak piszesz ubogacania. Więc zamilcz i nie przynoś wstydu, bo ty i tobie podobni stosując nieczyste metody odebraliście mi możliwość uczestniczenia w najważniejszej imprezie kolarskiej roku. I jeszcze jedno, jak masz odwagę to przedstaw się z imienia i nazwiska, każdy będzie mógł wyrobić sobie zdanie o tobie.

 12. oczko napisał(a):

  11 grudnia 2013 @ 21:22

  Przesadzam? Hmm – ciekawe spostrzeżenie nie ma co, ale chyba ciekawsze jest to; Chcesz jechać na imprezę, świetnie to opłać wpisowe i miejsce namiotowe bo o tym informacja już jest. Bierz rower, namiot, karimatę z całą resztą ekwipunku i jedź,jedź nawet jeszcze dziś i nie truj. Proszę nie truj jeden z drugim, piątym i każdym następnym. Pewnie myślicie że taka impreza to powstaje przez pstryknięcie palcami ze słowami typu, hokus fokus dwie fajerki pół głowy i zlot gotowy. ZALEDWIE 1 miesiąc temu podjęto decyzję o organizacji zlotu. ZALEDWIE po miesiącu jest zwiastun o tym co już załatwiono a impreza będzie DOPIERO za 8 miesięcy. Po co więc to żołądkowanie się – po co i kto tu przesadza? No kto? Nie rozumiem takich osób ale rozumiem że organizację następnego zlotu należy powierzyć wam. Błyskotliwym, błyskawicznym, wszystko wiedzącym, wszystko krytykującym znawcom, ekspertom którzy zorganizują ten zlot w 9 dni a nie 9 miesięcy. Och co to będzie za zlot, zlot super, ekstra, bomba, cud bo przez takich znawców zrobiony inny przecież nie może być. Prawda?
  Pozdrawiam imprezowo

 13. Witold napisał(a):

  12 grudnia 2013 @ 00:14

  Organizatorzy popełnili kardynalny błąd nie mając opracowanego regulaminu umieścili informację o Zlocie w internecie. Dlaczego nie można zamieszkać w innym miejscu? Na żadnym Zlocie nie było takiego ograniczenia, a jak ktoś ma w pobliżu rodzinę to co? Jeszcze jedna sprawa dlaczego wpisowe dla pozostałych uczestników wywindowano do wysokości 70zł. A dziadek PTK będzie chciał zabrać wnuka to ile zapłaci wpisowego 70 czy 40 zł za wnuka. Propagujmy turystykę wśród młodzieży, takimi metodami zniechęcamy młodych do jej uprawiania. Pozdrawiam i liczę na opamiętanie.

 14. JLS napisał(a):

  12 grudnia 2013 @ 11:50

  ja popieram „oczko”, na Zlot przyjechać chciałby każdy, ale znaleźć kogoś kto by Zlot chciał zorganizować, to już gorzej…

 15. Michal napisał(a):

  12 grudnia 2013 @ 12:41

  A co stoi na przeszkodzie, że nie można tak jak np. w Wilkasach załatwić sobie zakwaterowanie poza bazą?

 16. Zbigniew Rudziński napisał(a):

  13 grudnia 2013 @ 12:04

  Szanowne Koleżanki i Koledzy,
  Jestem komandorem tego zlotu. Podjęte przez zespół organizacyjny (20 osób!) decyzje mają swoje logiczne uzasadnienie. Liczba miejsc jest ograniczona bo w tym rejonie nie sposób w jednym miejscu zapewnić więcej niż 500 noclegów. Zwiastun został opublikowany na stronie KTK ZG PTTK (dostępnej dla wszystkich, nikt nie miał żadnych przywilejów!) już teraz bo nie wszyscy są emerytami i muszą znać podstawowe założenia imprezy ze względu na konieczność składania wniosków urlopowych na 2014 rok. Ponadto dzięki zwiastunowi możecie Państwo nadsyłać zgłoszenia i wzajemnie już teraz otrzymywać m.in. mapę „Mościce i okolice” gdzie przyjdzie Wam spędzić czas zlotu! Każdy wie, że dobrze jest poczytać i „pojeździć palcem po mapie” przed samą wędrówką. Co do braku zgody na kwaterowanie gdzie indziej poza 4 bazami zlotu scentralizowanymi w niedalekiej odległości względem siebie to wynika to z faktu, że tylko w ten sposób możemy zapewnić sprawny przepływ informacji i pomoc w jakichkolwiek kłopotach uczestników. Ponadto jak by się to miało do tego, że jest się na zlocie turystów kolarzy, ale nie na tyle by dzielić wspólnie radość nie tylko rowerowych wędrówek ale i wieczorne integracje. Jesteśmy niegodni towarzystwa tych wszystkich, którzy chcą być na zlocie ale poza nim jednocześnie? Absolutnie mamy świadomość, że być może nie starczy miejsc dla wszystkich chętnych, tym bardziej będziemy preferowali tych, którzy są zdecydowani uczestniczyć w zlocie w pełnym wymiarze jego trwania. Jako organizatorzy staramy się by wzięli w nim udział wszyscy turyści, którzy będą dostrzegać potrzeby innych i doceniać podjęty trud naszego społecznego działania. Proszę też czytać zwiastun staranniej, udzielona jest zniżka rodzinna (dziadek to też rodzina ;-)), prosimy o przesyłanie na tym etapie jedynie zgłoszeń i wpłat zlotowych a nie zaliczek na noclegi. Nikogo to nie ogranicza w niczym, a nam pozwala na spokojną pracę nad tym tak dużym organizacyjnie przedsięwzięciem. Wszelkie zapytania proszę nadsyłać na mój adres e-mail: zrudzinski@wp.pl, na każde (nie odpowiadam na anonimy) odpiszę w miarę posiadanego czasu i sił. Życzę Wszystkim Turystom Rowerowym z okazji Bożonarodzeniowych Świąt wielu radosnych chwil spędzonych wspólnie z kochającymi Was i kochanymi przez Was OSOBAMI, bo to jest najważniejsze. Zbigniew Rudziński

 17. kkk napisał(a):

  13 grudnia 2013 @ 12:29

  PTTK GORZOWSKI TOTALNY CHAOS WPROWADZIŁ PRZEZ TEN ZWIASTUN CO TO MA BYĆ ŻE NAKAZUJĄ SPAĆ TYLKO TAM GDZIE ONI CHCĄ CZY TO JAKIEŚ GETTO. JESTEM CIEKAW JAK SIĘ WYTŁUMACZĄ ŻE JESZCZE NIE MA OFICJALNEGO REGULAMINU!!! I ZGŁOSZEŃ!!! A JUŻ NIE MA MIEJSC BO SĄ POZAJMOWANE PRZEZ KOLESI ZNAJOMYCH ORGANIZATORÓW A RESZTA W NAMIOCIE POD PŁOTEM. TO JEST ŁAMANIE WSZELKICH PODSTAW ORGANIZACJI TAKIEJ IMPREZY. ŻENADA I WSTYD DLA CAŁEGO PTTK-U.

 18. Walerian napisał(a):

  13 grudnia 2013 @ 14:47

  JLS i oczko.
  Kogo wy reprezentujecie i w czyim imieniu piszecie? Mylicie organizatorów z uczestnikami zlotu, co bowiem ewentualny zwykły uczestnik ma wspólnego z organizacją imprezy. Imprezę organizuje sztab ludzi, zazwyczaj doświadczonych i kompetentnych. Tym razem popełniono szereg błędów, które trzeba wyeliminować (tylko ten się nie myli co nic nie robi). Do zlotu jest dużo czasu, a uwagi i sugestie podawane w komentarzach należy wykorzystać w regulaminie. Jestem pewny że wszystko się poukłada pomyślnie ku zadowoleniu obu stron. Pozdrawiam

 19. Zbigniew Rudziński napisał(a):

  13 grudnia 2013 @ 19:54

  Szanowni Koledzy kkk, Walerian i inni ukrywający się pod „pseudonimami” jeśli oczekujecie jakichkolwiek odpowiedzi na Wasze postulaty to po pierwsze przeczytajcie mój wcześniejszy wpis i go przemyślcie. Po drugie otwarcie podejmujcie swoją krytykę ujawniając swoją tożsamość. Po trzecie weźcie pod uwagę dobro innych a nie tylko własne potrzeby. To co wy ganicie inni chwalą! Po czwarte to organizator stosownie do warunków i możliwości nadaje kształt imprezie tak by mogła się ona w ogóle odbyć. Kierując się postulatami często sprzecznymi wszystkich zainteresowanych nie zrealizuje się żadnej imprezy. Byłem komandorem i kierownikiem w ostatnich 30 latach ponad 600 imprez turystycznych w tym ponad 40 zagranicznych. Gdybym ja i cały nasz sztab nie umiał tego robić to nasza „kariera organizacyjna” skończyłaby się na 1 imprezie! Stwierdzenie „A JUŻ NIE MA MIEJSC BO SĄ POZAJMOWANE PRZEZ KOLESI ZNAJOMYCH ORGANIZATORÓW” to absurd i kłamstwo. I to jest „ŻENADA I WSTYD DLA CAŁEGO PTTK-U”! Myślę, że warto byłoby w kwestii anonimowych pomówień i bezsensownej krytyki wypowiedziała się sama Komisja Turystyki Kolarskiej ZG PTTK. Mam nadzieję, że tak się stanie bo nasza długoletnia społeczna praca jaką wykonaliśmy działając w Oddziale PTTK Ziemi Gorzowskiej nie może być bezkarnie narażana na uszczerbek wizerunkowy. Poświęcamy swój czas i siły nie po to by ktokolwiek insynuował naszą nieuczciwość i sugerował nieudolność. Jeśli taka ma być „zapłata”, to kto zechce robić kolejny zlot? Bo pewnie nie kkk? Zbigniew Rudziński

 20. kkk napisał(a):

  14 grudnia 2013 @ 11:22

  SZANOWNY PANIE ORGANIZATORZE JESTEM POD PSEUDONIMEM BO ZARAZ BY CAŁY PANA SZTAB ORGANIZATORÓW MNIE PALCAMI WYTYKAŁ ŻE MARUDZIMY. JEŻELI SĄ WSZYSTKIE MIEJSCA WOLNE I NIKT POZA KOLEJNOŚCIĄ NIE JEST ZAPISANY TO PROSZĘ OFICJALNĄ LISTĘ WOLNYCH MIEJSC WYSTAWIĆ NA STRONIE ALE PAŃSTWO TEGO NIE ZROBIĄ BO WIEM JUŻ Z KILKU ŹRÓDEŁ ŻE W DOMKACH JUŻ MIEJSC NIE MA. JEŻELI PAŃSTWO MACIE TAKIE DOŚWIADCZENIE TO DLACZEGO OD KIEDY SIĘ JAKIŚ ZWIASTUN WYSTAWIA I WPROWADZA ZAMIESZANIE CHYLE CZOŁA PAŃSTWA PROFESJONALNEMU SZTABOWI ORGANIZATORÓW.

 21. ooo napisał(a):

  14 grudnia 2013 @ 11:55

  @KKK: przestań krzyczeć!

 22. matuzalem napisał(a):

  14 grudnia 2013 @ 17:04

  Szanowni Rowerzyści obojga płci,proponuje zachować umiar w dyskusji.
  Komandor zlotu wyjaśnił nam swe racje i chociaż mnie nie wszystkie przekonują,to zrozumiałem,że nic się nie zmieni bo organizator ustala zasady i albo się do nich dostosujemy albo nie musimy uczestniczyć w zlocie. Dla mnie jest to sprawa oczywista, dlatego też spokojnie oczekuję na regulamin, jeżeli w nim nie znajdę satysfakcjonujących mnie
  rozwiązań, po prostu nie wezmę udziału w imprezie. Zdaję sobie sprawę z ogromu i złożoności zadań stojących przed organizatorami i zarzut dot. kumoterstwa przy przyjmowaniu zgłoszeń uważam za przesadzony. Musimy wiedzieć, że istnieją kluby doskonale zorganizowane i z chwilą ukazania się zwiastuna natychmiast dokonali zgłoszeń i opłat. Zawsze musi być ktoś pierwszy i ostatni. Oczywiście w grę wchodzi tu cena zakwaterowania ale jeśli nie stać mnie na
  pokój jednoosobowy lub nie zdążyłem się na niego „załapać”, biorę namiot i po sprawie.
  Muszę jednak wrzucić kamyk do ogródka Komandora, panie Komandorze, forma dyskusji została zaproponowana przez organizatora, proszę więc nie czynić zarzutu anonimowości dyskutantom, tym bardziej, że gdy nawet niektórych dyskutantów poniosły trochę emocje,to dyskusja prowadzona jest z zachowaniem podstawowych zasad kultury.
  Kończąc jeszcze raz pozdrawiam organizatorów, wyrażam też nadzieję, że wszyscy znajdziemy takie rozwiązania, które pozwolą nam się spotkać w Witnicy.

 23. Jacek napisał(a):

  14 grudnia 2013 @ 20:09

  Podczas zakończenia zlotu w Wilkasach nie było nikogo kto zorganizowałby zloty w 2014, teraz jak pojawili się organizatorzy to dla kilku osób znowu jest źle. Jeżeli są osoby niezadowolone niech nie jadą, każdy zawsze ma wybór. Zorganizować zlot to jest wielkie wyzwanie, organizacja przez kilka miesięcy, dlatego zastanówmy się zanim będziemy osądzać innych. Jeżdżę od lat na zloty i zawsze z noclegami są problemy, bo dla tak licznej grupy osób 500-700 nie ma bazy dlatego jest coraz trudniej z bazami. Ja w imieniu swoim dziękuję za podjęcie się organizacji zlotu komandorze Zbigniewie i czekam na poznanie ciekawych miejsc, atrakcji co Nam zaoferujecie 🙂
  pozdrawiam

 24. Bogdan napisał(a):

  14 grudnia 2013 @ 20:35

  Ubolewam co to będzie dalej, opinie są różne jak dotychczas. Ten ZWIASTUN to naprawdę ma dobrą nazwę, jeszcze takich do tej pory nie było. Może ten 63 CZTK PTTK będzie naj… naj…, z dotychczasowych organizowanych przez inne Oddziały PTTK.
  Życzę komandorowi Zbyszkowi wytrwałości bo nasi turyści jak widać nie chcą nic organizować, żadnych imprez!!! a najlepiej umieją i są fachowcami do oceny. Koledzy! zorganizujcie jeden Zlot, a po nim będziemy dyskutować i go oceniać. W tych czasach nie jest to proste.
  Przepraszam, organizatorów ale ten „ZWIASTUN” to nie był potrzebny i z tego tytułu będzie wiele niesmacznych dla organizatorów ocen.
  Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
  B. Krosno O.

 25. PTTK napisał(a):

  14 grudnia 2013 @ 22:26

  Proszę wszystkich o napisanie czy ten ZWIASTUN był potrzebny czy nie? I czy wprowadził zamieszanie. Pozdrawiam PTTK Gorzów Wlkp.

 26. Ryś napisał(a):

  15 grudnia 2013 @ 10:08

  Witam serdecznie, zwiastuny czy projekty regulaminów ukazywały się już w ostatnich dwóch latach i nikt nie miał nic przeciw tej formie, wręcz była ona wskazana bo wcześniej można się było zapoznać: jakie jest wysokie wpisowe, jaką bazą organizatorzy dysponują (i ewentualnie do niej się przygotowywać) jakie są dodatkowe płatne atrakcje i wycieczki, po prostu można to było na spokojnie sobie przeanalizować. Natomiast inną sprawą są zapisy, bo regulaminy po zatwierdzeniu przez KTK ZG określały datę od kiedy i do kiedy można się zapisywać na zlot i dokonywać wpłat, wcześniej przed wyznaczoną datą tego nie można było dokonać, natomiast obecny zwiastun tej informacji nie podaje, zresztą sama nazwa „zwiastun” określa że ta informacja tylko coś zwiastuje, natomiast nie jest informacją ostateczną, dlatego wiele osób po przeczytaniu tej informacji czekało na oficjalny regulamin i nie dokonywało żadnych zapisów i rezerwacji noclegów bo ze zwiastuna taka potrzeba nie wynikała. Przestańmy się nawzajem na siebie obrażać, wyciągnijmy z tego nauczkę i wnioski być może przy organizacji następnych imprez niech KTK ZG podejmie decyzję, że dopóki regulamin z datą rozpoczęcia zapisów nie jest przez nią zatwierdzony to nie prowadzi się żadnych zapisów, natomiast projekt (zwiastun) regulaminu może być wcześniej publikowany dla możliwości wcześniejszego zapoznania się z nim jak i bazą zlotową. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę organizatorom jak i wszystkim turytom dużo zdrowia, cierpliwości i wzajemnego poszanowania oraz serdecznych rodzinnych spotkań. Pozdrawiam.

 27. Zbigniew Rudziński napisał(a):

  15 grudnia 2013 @ 12:53

  Szanowni Koledzy i Koleżanki! Zwiastun umożliwia jak już pisałem zgłoszenia i wpłaty wpisowego od chwili ogłoszenia na stronie Komisji. To często jedyna szansa dla tych, którzy muszą uwzględnić swój udział w zlocie w planach urlopowych swojej firmy już teraz. Nie wszyscy są emerytami lub uprawiają wolne zawody, im także należy dać szansę, wszyscy mają dzięki temu równe szanse. Co do możliwości nocowania poza bazami zlotu to rozważamy jak to pogodzić z koniecznością zbierania chętnych na wycieczki do Berlina i na spływ. Przecież autokar i busy nie będą jeździć od każdego do każdego zakwaterowanego w okolicach Witnicy. Jak takie osoby zawiadamiać o sprawach bieżących? Jak w sytuacji wypadku u znajomych uczestnika wyegzekwować odszkodowanie jeśli doszło do zdarzenia poza oficjalną bazą zlotu? To tylko niektóre pytania, na które musimy znaleźć odpowiedź w sytuacji gdy zdecydujemy się na dowolność zakwaterowania. Co do publikowania listy uczestników, musimy mieć opinię prawną co do zakresu „ochrony danych osobowych”, zwyczajnie boimy się złamać prawo i ponosić z tego tytułu odpowiedzialność. Ponawiam prośbę o kierowanie wszelkich pytań bezpośrednio na adres naszego oddziału oddzial_pttk_gorzow@wp.pl, tak robiliśmy przed Centralnym Zlotem Krajoznawców Ziemia Gorzowska 2011 i to pomagało rozwiązać większość problemów. Dziękuję wszystkim za konstruktywne uwagi i wspieranie nas „duchowo” :-), Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

 28. Bogdan napisał(a):

  15 grudnia 2013 @ 19:35

  Kolego Komandorze, źle tłumaczysz, Zlot Centralny ma swą datę kiedy ma się odbyć. I to jest zaklepane od kilku, kilku lat. KTKol. ZG PTTK nie określa daty ukazania się Regulaminu Zlotu. To jest w kompetencji organizatora, (potrafił organizator to zrobić już o tej porze, tak wcześnie! to jemu chwała i dla niego odpowiedni szacunek się należy, TO JEST PRAWDZIWY ORGANIZATOR – społeczny) i na drugi raz nie chwal się tym, bo oszołomy inaczej to doceniają.
  Z turystycznym pozdrowieniem.
  B. Krosno O.

 29. Rowerek napisał(a):

  15 grudnia 2013 @ 20:24

  Witam! W odpowiedzi na wątpliwości Komandora – to jest chyba psi obowiązek uczestnika dowiadywać się o bieżących sprawach na Zlocie… Ja czasami nocuję poza bazą, bo nigdy nie mam pewności czy dostanę wolne w pracy i zazwyczaj zgłaszam się nieco później, a więc z noclegami w bazie też często jest kłopot… Nie zazdroszczę Organizatorom przygotowania takiej imprezy – na pewno jest to wyzwanie i zapewne w przyszłości coraz częściej będą pojawiać się problemy z bazami zlotów, bo roboty dużo, a i tak często słyszeć się będzie krytykę ze strony uczestników. Myslę, że organizatorzy jednak dopuszczą do udziału także tych, którzy zechcą nocować na własną rękę… A co do wypowiedzi kolegi „Oczko” – akurat nie mogę spać w namiocie ze względów zdrowotnych, więc muszę nocować pod dachem… Pozdrawiam świątecznie!!!

 30. kkk napisał(a):

  15 grudnia 2013 @ 20:24

  W pewnym sensie rozumiem organizatorów bo nie mają lekko zorganizować i wszystko dopiąć na ostatni guzik i wszystkich pogodzić zawsze są jakieś obawy mamy nadzieję że będzie dobrze. Wspieramy was duchowo. Wesołych Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!!!!

 31. bodzio napisał(a):

  15 grudnia 2013 @ 23:48

  Panie Komandorze
  Czytam ostatni wpis i niewiele rozumiem z tego co pan napisał.
  Po kolei.
  1. Czy będą problemy z odszkodowaniem jeżeli wypadek nastąpi na trasie rajdowej. Zdarzenie będzie też poza oficjalną bazą zlotu czy zboczenie z oficjalnej trasy podanej przez organizatora skutkuje utratą ubezpieczenia? Cóż to za ubezpieczyciel, który ubezpiecza tylko ściśle określone miejsce takiej imprezy.
  2. Na żadnym ze zlotów autokar nie jeździł po uczestników. Była podana data i godz. oraz miejsce zbiorki. To uczestnik sam dbał o to aby być w określonym miejscu i na czas, a nie czekał aż podjedzie pod miejsce jego zakwaterowania autokar.
  3. Co do listy uczestników powinna być, czyżby poprzedni organizatorzy zlotów łamali prawo? Proszę spojrzeć w internet na strony zlotowe z poprzednich lat.
  Zwiastum tego zlotu bez regulaminu niestety wprowadził dużo niepotrzebnego zamieszania.
  Smutna sprawa jest inna.
  Po raz pierwszy nie będę mógł uczestniczyć w zlocie (na zloty centralne i przodownickie jeżdżę od połowy lat 70 ubiegłego wieku, z krótką przerwą w latach 90) z przyczyn regulaminowych które określiliście w swoim zwiastunie.
  Będę miał tylko 4 dni urlopu, a na dodatek rodzina z którą nie widziałem się sporo lat mieszka dwa kilometry od Witnicy. Przeanalizujcie cały zwiastun jeszcze raz. W podobnej sytuacji będzie sporo moich znajomych którzy od dawna jeżdżą na zloty i niestety w tym roku nie będą się integrować z pozostałymi uczestnikami zlotu, ani też nie spotkają się ze swoimi znajomymi.
  Pozdrawiam

 32. Zbigniew Rudziński napisał(a):

  16 grudnia 2013 @ 08:09

  Kolego Bodzio, organizatorzy tego zlotu nie są grupą złych ludzi o wrednym stosunku do innych. Twoja sytuacja kwalifikuje się do indywidualnego rozważenia, tylko my musimy ją znać. Napisz e-maila, list na pewno spotkasz się z życzliwością i zrozumieniem.

 33. oczko napisał(a):

  16 grudnia 2013 @ 17:55

  Ale jazda ho ho – no to jedziem panie zielonka a co??? panie turysto Andrzeju obraźniku myśliwy /myśliwym jest się od myślenia/ pewnie piszesz o mnie, do mnie tak bo „sądzę ciebie wedle siebie” i zamilknąć mam bo „prawda w oczy kole”, a „sztandarową imprezę” kalasz wyimaginowanymi insynuacjami. Chociaż odwaga rozpiera mnie ogromnie to z imienia i nazwiska tylko tym przedstawiam się którzy przedstawiają się mnie. Oooo taaak „wtajemniczenie” też ogromne mam jak stąd do Gorzowa 400 km na przełaj a nad torami PKP to z 500 km będzie. Mam nie „te lepsze noclegi” ale najlepsze jakie są bo w apartamencie hotelu pięciogwiazdkowego, a że w Witnicy nie ma takiego? Spoko, spoko do sierpnia będzie, będzie wybudowany specjalnie dla takich i tylko dla takich „ciemno nieuczciwych” jak ja. Czy jeszcze masz pan ochotę na jakiejś mojej wady poznanie? Ooch „od ognia wojny i takich turystów zachowaj nas Panie” a dla wszystkich MOJE USZANOWANIE.

 34. Ewa Z napisał(a):

  16 grudnia 2013 @ 19:14

  A ja tymczasem odebrałam dzisiaj przesyłkę:
  http://tnij.org/63zlot_moja_przesylka

  Pozdrawiam serdecznie organizatorów Zlotu, robicie dobrą robotę!

  Ewa Zet.

  PS. Pozdrowienia dla malkontentów 🙂

 35. oczko napisał(a):

  16 grudnia 2013 @ 19:18

  Panie Walerianie napewno nie jestem „za a nawet przeciw” tak jak mawiał klasyk i jak pisze pan ani niczyim adwokatem być nie zamierzam. Zwyczajnie jestem tylko sobą niespotykanie spokojną osobą nie wadzącą nikomu ale gdy ktoś błotem obrzuca mnie to zdecydowanie nie wulgarnie, nie chamsko otrząsam się. Według wpojonego mi przed kilkudziesięciu laty kanonu zachowuję się który to kanon chyba powszechnie znany jest „nie czyń drugiemu tego co tobie niemiłe”. Czyli jeżeli czegoś nie robię to nie przeszkadzam tym co robią. Nie pouczam nie doradzam gdy mnie o to nie proszą. Oceniam coś lub kogoś po fakcie nigdy przed. Nie pomawiam nikogo tylko dlatego że tak mi się wydaje albo tak myślę bo to świadczy tylko o mnie a nie o tym kogo pomówię. Wiem też że nic nie jest jednoznaczne tylko jest takie jakie się widzieć chce a ja tylko widzieć chcę wszystko to co dobre a marginalizuję złe. Innym klasykiem fascynuję się „bo ja mam tylko jeden świat słońce góry pola niebo wiatr i nic mnie więcej nie obchodzi bom turystą się urodził”. Optymistą też i dobrze mi z tym a ze mną innym chociaż nie wszystkim bo panu akurat nie tylko dlatego że ośmielam się inne zdanie mieć i nie ważne że obiektywne. No cóż „jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził”. Pozdrawiam serdecznie również tych niezadowolonych wiecznie. HEJ

 36. oczko napisał(a):

  16 grudnia 2013 @ 23:45

  SZANOWNE PTTK. Uważam że ZWIASTUN potrzebny jest i z anielską cierpliwością czekam na ZWIASTUNY następne. Jest świetnie ze względów finansowych bo teraz można się zgłosić i opłacić to co już jest wiadome czyli wpisowe, noclegi i ewentualne dodatki. A za miesiąc, dwa lub trzy gdy wiadome będą koszty wyżywienia to dokonać za wyżywienie wpłaty i zostaną jeszcze koszty podróży i osobiste wydatki znowu za kilka miesięcy. No i tym sposobem koszty imprezy mamy rozłożone na raty. DZIĘKI OGROMNE. To znakomite dla mnie ale nie tylko dla mnie bo pani Ewa też cieszy się. Pozdrawiam bardzo radośnie

 37. Maria napisał(a):

  19 grudnia 2013 @ 22:02

  Życzę wszystkim zdrowych i wesołych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku 2014 r. Do zobaczenia na zlocie 🙂 Szczególnie pozdrawiam organizatorów i życzę wytrwałości w wykonaniu tego trudnego zadania wśród tylu niezadowolonych 🙂

 38. oczko napisał(a):

  23 grudnia 2013 @ 16:45

  KOCHANI ORGANIZATORZY – MILI TURYŚCI – WSZYSCY

  Niech święta spokój Wam przyniosą,
  a radość niech chodzi za Wami krok w krok.
  Niechaj dostarczą Wam tyle optymizmu,
  żeby starczyło na cały Nowy Rok.

 39. Zofia napisał(a):

  1 stycznia 2014 @ 20:14

  Ucichły dźwięki sylwestrowego balu,
  już nie słychać huku fajerwerków
  nadszedł Nowy Rok …
  Życzę Wam Organizatorom wspaniałego 2014 roku!

  Marudy zawsze będą marudzić 🙁

 40. Bogdan napisał(a):

  2 stycznia 2014 @ 21:17

  Jestem osobiście zadowolone że ten nacisk na organizatorów już się zakończył. Teraz życzmy sobie w Nowym Roku 2014 „POŁAMANIA SZPRYCH”.
  Do zobaczenia w Witnicy.
  Bogdan.

 41. oczko napisał(a):

  4 stycznia 2014 @ 20:05

  Spieszę podzielić się radością jaką sprawiło mi potwierdzenie przyjęcia na Zlot. Wspaniały początek Nowego Roku. Pozdrawiam rowerowo-zlotowo.

 42. Alfred napisał(a):

  13 stycznia 2014 @ 16:14

  Mam problem techniczny, nie mogę dostać się na podany adres pttk_gorzow_@wp.pl. Zgłoszenia dokonałem na adres mailowy
  pttkgorzów@op.pl. Proszę o uwzględnienie zgłoszenia jeżeli adres mailowy ma na to wpływ.

 43. Kalina napisał(a):

  17 stycznia 2014 @ 21:16

  2 lata temu zapisywałam się na zlot w lipcu! A teraz jest połowa stycznia i już nie ma miejsc. Powiedział mi kolega, że mam to zrobić bo później na pewno się nie złapię. Zapisałam się dzisiaj jestem ciekawa czy się dostanę…

 44. gitara napisał(a):

  1 marca 2014 @ 20:29

  Jeżdżę rowerem od wielu lat m.in. pokonałem pustynię Gobi, ale na CZTK trafiłem po raz pierwszy do Kalet. Tam było ciekawie. Szczególnie ważne było miejsce na wspólne ognisko wieczorne oddalone od części dancingowej. Wspólne śpiewy, gitara, nocne Polaków rozmowy. Potem było tylko gorzej. Ta sfera się już nie liczyła. Doszło nawet do tego, że zakazano ognisk, bo odciągają ludzi od oferty gastronomicznej. Cóż, żegnam się z Centralnymi Zlotami. Wracam na swoje szlaki. Zamiast tego będzie wyspa Sarema. Jest tyle ciekawych mniejszych imprez, że warto skorzystać czasem z czegoś innego.

 45. kkk napisał(a):

  6 kwietnia 2014 @ 09:27

  Mam pytanie do organizatorów, czy będzie oficjalna lista uczestników.

Skomentuj artykuł:

  UECT

PTTK jest członkiem Europejskiego Związku Turystyki Rowerowej UECT

  Zlot Przodownicki 2024


LISTA UCZESTNIKÓW - stan na 10 IV 2024 r.

  Zlot Centralny 2024


  Zloty

» wykaz zlotów ptkol
   » najwierniejsi uczestnicy zlotów ptkol
» wykaz zlotów centralnych

  2012 Rok Turystyki Rowerowej


  Publikacja na stronie

Zasady publikacji informacji na stronie KTKol. ZG PTTK >>>

  Działy

» ktkol - informacje o Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK, władze, kontakt, informacje.

» honorowi ptkol. - wykaz honorowych przodowników turystyki kolarskiej PTTK.

» przodownicy - wykaz przodowników turystyki kolarskiej PTTK od 2006 r.

» odznaki - wykaz zdobywców najwyższych stopni odznak kolarskich od 2004 r.

» informator - informacje o redakcji, prenumeracie.

» kalendarz imprez - kalendarz turystycznych imprez kolarskich.

» regulaminy - zbiór regulaminów przydatnych kadrze PTTK oraz regulaminy odznak turystyczno-kolarskich.

» linki - zbiór linków do stron klubów turystyki kolarskiej PTTK

» byli z nami - pamięci tych, którzy odeszli

  Sprawozdawczość

» sprawozdanie OKTKol.

» sprawozdanie TRW OKTKol.

Termin złożenia sprawozdań: 31 I 2024

  Tu kupisz

Książeczki KOT; odznaki: KOT, KOP, Rajd kolarski PTTK dookoła Polski, Rajd kolarski „Szlakami zamków w Polsce”, Rajd kolarski PTTK „Szlak Wlk. Wojny 1409-1411”:
Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK
ul. Jagiellońska 6, 31-010 Kraków
e-mail: poczta@cotg.pttk.pl
tel: 12 422 28 40
www: sklep COTG

Odznaka Wiślana Trasa Rowerowa:
Oddział PTTK w Jastrzębiu Zdroju
ul. Harcerska 14B,
44-335 Jastrzębie Zdrój
e-mail: pttk@jasnet.pl, pttkjz@alpha.pl
tel. 32 471 94 88, faks 32 475 16 70

Książeczki drogowe odznaki UECT:
Marek Koba
skrytka pocztowa 59, 43-600 Jaworzno
e‑mail: mkoba62@o2.pl
tel. 604 434 282


  Weryfikacja odznak

» Referaty weryfikacyjne odznak turystyki kolarskiej

  Archiwum wiadomości

kwiecień 2024/ marzec 2024/ luty 2024/ styczeń 2024/ grudzień 2023/ listopad 2023/ październik 2023/ wrzesień 2023/ sierpień 2023/ lipiec 2023/ czerwiec 2023/ maj 2023/ kwiecień 2023/ marzec 2023/ luty 2023/ styczeń 2023/ grudzień 2022/ listopad 2022/ październik 2022/ wrzesień 2022/ sierpień 2022/ lipiec 2022/ czerwiec 2022/ marzec 2022/ luty 2022/ styczeń 2022/ grudzień 2021/ listopad 2021/ październik 2021/ wrzesień 2021/ sierpień 2021/ lipiec 2021/ czerwiec 2021/ maj 2021/ kwiecień 2021/ marzec 2021/ styczeń 2021/ grudzień 2020/ listopad 2020/ październik 2020/ wrzesień 2020/ lipiec 2020/ czerwiec 2020/ maj 2020/ marzec 2020/ luty 2020/ styczeń 2020/ grudzień 2019/ listopad 2019/ październik 2019/ wrzesień 2019/ sierpień 2019/ lipiec 2019/ czerwiec 2019/ maj 2019/ kwiecień 2019/ marzec 2019/ luty 2019/ styczeń 2019/ grudzień 2018/ listopad 2018/ październik 2018/ wrzesień 2018/ sierpień 2018/ lipiec 2018/ czerwiec 2018/ maj 2018/ kwiecień 2018/ marzec 2018/ luty 2018/ styczeń 2018/ listopad 2017/ wrzesień 2017/ sierpień 2017/ czerwiec 2017/ maj 2017/ kwiecień 2017/ marzec 2017/ luty 2017/ styczeń 2017/ grudzień 2016/ listopad 2016/ październik 2016/ wrzesień 2016/ czerwiec 2016/ maj 2016/ kwiecień 2016/ marzec 2016/ luty 2016/ styczeń 2016/ grudzień 2015/ listopad 2015/ październik 2015/ wrzesień 2015/ sierpień 2015/ lipiec 2015/ czerwiec 2015/ maj 2015/ kwiecień 2015/ marzec 2015/ luty 2015/ styczeń 2015/ grudzień 2014/ listopad 2014/ październik 2014/ wrzesień 2014/ sierpień 2014/ lipiec 2014/ czerwiec 2014/ maj 2014/ kwiecień 2014/ marzec 2014/ luty 2014/ styczeń 2014/ grudzień 2013/ listopad 2013/ październik 2013/ wrzesień 2013/ sierpień 2013/ czerwiec 2013/ maj 2013/ kwiecień 2013/ marzec 2013/ luty 2013/ styczeń 2013/ grudzień 2012/ listopad 2012/ październik 2012/ wrzesień 2012/ sierpień 2012/ lipiec 2012/ czerwiec 2012/ maj 2012/ kwiecień 2012/ marzec 2012/ luty 2012/ styczeń 2012/ grudzień 2011/ listopad 2011/ październik 2011/ wrzesień 2011/ sierpień 2011/ lipiec 2011/ czerwiec 2011/ maj 2011/ kwiecień 2011/ marzec 2011/ luty 2011/ styczeń 2011/ grudzień 2010/ listopad 2010/ październik 2010/ wrzesień 2010/ sierpień 2010/ lipiec 2010/ czerwiec 2010/ maj 2010/ kwiecień 2010/ marzec 2010/ luty 2010/ styczeń 2010/ grudzień 2009/ listopad 2009/ październik 2009/ wrzesień 2009/ sierpień 2009/ lipiec 2009/ czerwiec 2009/ maj 2009/ kwiecień 2009/ marzec 2009/ luty 2009/ styczeń 2009/ grudzień 2008/ listopad 2008/ październik 2008/ wrzesień 2008/ sierpień 2008/ lipiec 2008/ czerwiec 2008/ kwiecień 2008/ marzec 2008/ luty 2008/ styczeń 2008/ grudzień 2007/ listopad 2007/ październik 2007/ wrzesień 2007/ sierpień 2007/ lipiec 2007/ czerwiec 2007/ maj 2007/ kwiecień 2007/ marzec 2007/ luty 2007/ styczeń 2007/ grudzień 2006/ listopad 2006/ październik 2006/ wrzesień 2006/ sierpień 2006/ lipiec 2006/ czerwiec 2006/ maj 2006/ kwiecień 2006/ marzec 2006/ luty 2006/ styczeń 2006/ kwiecień 2005/ luty 2005/ styczeń 2005/ styczeń 2004/

  Kategorie wiadomości

Informator (32)
komunikaty (1 719)
odznaki (22)
przodownicy (17)
regulaminy (63)
szlaki (38)
z życia ktkol (342)

  Szukaj wiadomości


  Kanały RSS

» Kanał RSS wiadomości
» Kanał RSS komentarzy