Pozjazdowe rozważania weryfikacyjne
W związku z uchwałą XX Walnego Zjazdu PTTK w sprawie podjęcia działań dla uproszczenia procedur weryfikacyjnych odznak turystycznych i krajoznawczych, w środowisku kolarskim rozgorzała dyskusja nad tym zagadnieniem. Proponuje się połączenie referatów KOT i KOP, rozważa możliwość powoływania referatów weryfikacyjnych przez te Oddziałowe Komisje Turystyki Kolarskiej, w których działa zaledwie jeden przodownik turystyki kolarskiej (z zastrzeżeniem, że tylko przodownik turystyki kolarskiej będzie miał prawo weryfikacji odznak, w dodatku tylko w stopniach małych), dywaguje nad rozszerzeniem uprawnień referatów regionalnych bądź nad ich likwidacją połączoną ze zwiększeniem kręgu referentów filialnych w tych województwach, gdzie funkcjonują zespoły lub komisje bądź rady turystyki kolarskiej. Padają propozycje, by uprawnienia weryfikacyjne w okrojonych kadrowo referatach oddziałowych mieli jedynie przodownicy o stażu co najmniej 3-letnim, wg innych dyskutantów tylko ci, którzy legitymacje przodownickie turystyki kolarskiej otrzymali co najmniej 5 lat wcześniej. Ciekawi jesteśmy zdania internautów, prosimy o konstruktywne wypowiedzi.
(kot)
rr napisał(a):
27 grudnia 2022 @ 22:01
Witam,
Po jakim czasie (stażu) Przodownik Turystyki Kolarskiej nabywa uprawnienia weryfikacyjne i do jakich stopni KOT? Jakie uprawnienia nabywa świeżo upieczony Przodownik Turystyki Kolarskiej?
Pozdrawiam
RR
kot napisał(a):
29 grudnia 2022 @ 08:36
Regulamin p.t.kol. tego nie precyzuje. Uprawnienia faktyczne wynikają z rangi referatu, w jakim działa. Jeśli p.t.kol. wchodzi w skład referatu oddziałowej KTKol., uprawnionej do weryfikacji małych stopni KOT, to może weryfikować i przyznawać małe stopnie odznaki.
MW napisał(a):
29 grudnia 2022 @ 11:21
Myślę, że kwestie poruszone w poście mają marginalne znaczenie dla zdecydowanej większości członków PTTK. Dużo większy problem stanowi dostępność podstawowych, ogólnopolskich odznak, w dalszej kolejności regionalnych. Na tym należałoby się skupić…