Weryfikacja uprawnień przodownickich
W grudniu roku nieparzystego zgodnie z Zasadami weryfikacji przodowników turystyki kolarskiej PTTK (znajdziemy je w zakładce „regulaminy” na niniejszej witrynie) wszystkie oddziałowe komisje turystyki kolarskiej i kluby z uprawnieniami OKTKol., a tam, gdzie ich nie powołano – zarządy oddziałów PTTK lub regionalne rady turystyki kolarskiej powinny przeprowadzić okresową weryfikację uprawnień przodownickich zakończoną prolongatą legitymacji. Weryfikacji dokonuje się na podstawie ustnych bądź pisemnych sprawozdań z dwuletniej działalności każdego p.t.kol. z osobna. Proces weryfikacji powinien być zakończony w styczniu 2016 r. Najpóźniej do końca lutego 2016 r. organ weryfikujący zobowiązany jest przekazać wykaz zweryfikowanych p.t.kol. do właściwej dla swego województwa regionalnej rady turystyki kolarskiej PTTK bądź do Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK (00-075 Warszawa, ul. Senatorska 11).
Kampania weryfikacyjna jest dobrym momentem do ponownego pozyskania do działalności tych spośród przodowników, którzy w minionych latach z różnych przyczyn odeszli z Towarzystwa. Spróbujmy nawiązać z nimi kontakt i zaprosić do uaktywnienia się na niwie kolarstwa turystycznego. Warto też zachęcić miłośników roweru do ukończenia szkolenia organizacyjnego w celu uzyskania uprawnień p.t.kol. W chwili obecnej wiadomo, że w 2016 r. kursy przodownickie będą organizowane przez Regionalną Radę Turystyki Kolarskiej PTTK w Katowicach (luty – kwiecień, Bytom), Wielkopolską Komisję Turystyki Kolarskiej PTTK w Poznaniu (wrzesień, Kościan) oraz KTKol. ZG PTTK (maj, w trakcie 56. ogólnopolskiego zlotu p.t.kol. w Supraślu).
W toku procesu weryfikacyjnego można także rozważyć zasadność wystąpienia do Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK z wnioskiem o nadanie „dożywotnich” uprawnień przodownickich najbardziej aktywnym działaczom klubowym. Podpowiedzi – jak to uczynić, jakie informacje zawrzeć we wniosku, zainteresowani znajdą w cytowanej wyżej zakładce w tekście „Wskazówki w sprawie wnioskowania o nadanie tytułu honorowego przodownika turystyki kolarskiej PTTK i niepodlegającego dalszej weryfikacji”; można skorzystać także z artykułu W. Wieczorkowskiego opublikowanego w „Informatorze” KTKol. ZG PTTK nr 321 z 2004 r.
(kot)
Emilian napisał(a):
31 grudnia 2015 @ 10:24
Dzień dobry. Niestety prawda odbiega od złożonych w artykule deklaracji. Jestem właśnie takim przodownikiem „po urlopie” – z dożywotnimi uprawnieniami. Podczas kilku przeprowadzek zaginęły mi dokumenty (m.in. legitymacja przodownicka). Złożyłem prośbę o wydanie duplikatu i spotkałem się z odmową – zalecono mi zaczynanie wszystkiego od początku… ;(.
Dosiego Roku
kot napisał(a):
4 stycznia 2016 @ 19:53
Uważam, że wobec takiego dictum należało się odwołać od tej decyzji podając w uzasadnieniu przyczyny „urlopu” i czas jego trwania, nadmieniając dodatkowo (dołączając kserokopie dokumentów), że przez ten okres opłacane były składki członkowskie PTTK, że uprawiane były inne formy turystyki, albo że to było niemożliwe z powodu pobytu zagranicą albo choroby bądź innych przyczyn. Przodownik „dożywotni” nie podlega okresowej weryfikacji, ale powinien działać bądź usprawiedliwić brak działalności, uiszczać składki organizacyjne. Do siego roku! Zachęcam do działania.
Emilian napisał(a):
7 stycznia 2016 @ 09:51
Dzień dobry. Jeśli widzi Pan mój adres e-mail, proszę o kontakt. Pozdrawiam