Wspomnienia z Rajdu Sierpniowego Starczów 8-14.08.2010 r.
Meta rajdu była zlokalizowana na terenie schroniska młodzieżowego w Starczowie. Uczestnicy korzystali z pokoi schroniska i pola namiotowego. Niektórzy uczestnicy nocowali w Agroturystykach. Uczestnicy otrzymali w ramach wpisowego materiały krajoznawcze, opisy tras, program ramowy rajdu, mapy, plakietkę rajdową, identyfikator, wstępy do obiektów muzealnych oraz poczęstunek na zakończenie imprezy.
Codziennie wieczorem odbywały się ogniska przy gitarze Daniela i Bogdana. Raz dołączył do nich kolega z Poraja. Mieliśmy również kram z ubraniami kolarskimi. Dwa razy próbowano zorganizować potańcówki. Codziennie o godzinie 19.00 odbywały się odprawy na następny dzień. W trzy wieczory odbyły się konkursy:
Rzut oponą i dętkami:
- Beata Macuk – Łódź
- Ryszard Poleski – Szczecin
- Anna Banaszkiewicz – Katowice
Żółwia jazda:
- Andrzej Rozwadowicz – Łódź
- Grzegorz Sołtys – Gliwice
- Piotr Kalinowski – Gliwice
Konkurs Krajoznawczy:
- Tadeusz Pasierb – Gliwice
- Danuta Piosek – Lubecko
- Renata Wojtczak – Szczecin
Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe medale i nagrody.
Na metę rajdu przyjechało 103 uczestników:
- 44 – woj. śląskie (w tym 20 osób związanych z TKK PTTK im. Wł. Huzy w Gliwicach)
- 13 – woj. lubuskie
- 10 – woj. mazowieckie
- 8 – woj. łódzkie
- 7 – woj. zachodniopomorskie
- 5 – woj. dolnośląskie
- 4 – woj. kujawsko-pomorskie
- 3 – woj. świętokrzyskie
- 3 – woj. opolskie
- 2 – woj. wielkopolskie
- 2 – woj. małopolskie
- 2 – woj. pomorskie
Przebieg rajdu:
8.08.10 – niedziela
Odbyło się przyjmowanie uczestników.
9.08.10 – poniedziałek
Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia na 3 trasach krótszej i 2 dłuższych Ząbkowic Śląskich, fortu w Srebrnej Górze, wioski indiańskiej w Srebrnej Górze, pałacu w Stoszowicach oraz ruin kościoła i pałacu w Stolcu.
10.08.10 – wtorek
Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia na 2 trasach krótszej i dłuższej sztolni kopalni złota w Złotym Stoku, Kamieńca Ząbkowickiego, Lądka Zdrój i czeskiego Javornika.
11.08.10 – środa
Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia na 2 trasach krótszej i dłuższej Ziębic, opactwa cystersów w Henrykowie, ruin pałacu w Ciepłowodach, arboretum w Wojsławicach.
12.08.10 – czwartek
Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia na 2 trasach krótszej i dłuższej ruchomej szopki Bardzkiej, Brazylijki i wielu innych atrakcji Barda, Kłodzka, a w szczególności twierdzy, pola minerskiego i trasy podziemnej.
13.08.10 – piątek
Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia na 2 trasach krótszej i dłuższej Paczkowa i Otmuchowa oraz jeziora Otmuchowskiego.
14.08.10 – sobota
Większość uczestników udawała się do domu.
Na trasach o wiele więcej można było zobaczyć zwiedzając Góry Sowie, Góry, Bardzkie, Góry Złote, Kotlinę Kłodzką oraz Wzgórza Strzelińsko-Niemczańskie.
Podczas oficjalnego zakończenia rajdu zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów oraz legitymacje klubowe dla Anny Chojnackiej i Grzegorza Sołtysa.
Piękna pogoda, wspaniałe trasy i mnóstwo do zwiedzania spowodowało, że rajd można zaliczyć do udanych.
Należą się wielkie podziękowania dla osób które pomagały przy rajdzie: Agaty Brandys, Krzysztofa i Bożeny Bobis, Mirosława Cholewy, Doroty Sokołowskiej, Alfreda Sołtysa, Daniela i Bogdana, Andrzeja Kuśnierza, Wacława i Jolanty Egermaier, Renaty Wojtczak, Ewy Poleskiej i Zenony Szurlej.
Grzegorz Kukowka
Maria napisał(a):
31 sierpnia 2010 @ 07:50
Zlot był wspaniały.Wielkie podziękowania dla organizatorów od Marysieńki ze Szprotawy.