Wieści z „M-2”
Myszkowscy rowerzyści, mający za sobą rowerową wycieczkę noworoczną i planujący prima-aprilisową przejażdżkę rowerową czarnym szlakiem w poszukiwaniu Miłości czynią też przygotowania do właściwego wykorzystania 31-go w swej historii sezonu turystycznego. Do „Kalendarza imprez KTKol. ZG PTTK 2008” zgłosili kilka ważniejszych wypraw, ustalili daty obchodów jubileuszu 30-lecia Klubu PTTK „M-2”. Planują 17 kwietnia, czyli w rocznicę utworzenia klubu, oficjalnie otworzyć przecięciem dętki rowerowej Salę Pamiątek, 20 kwietnia w Górze Włodowskiej zorganizować „Urodzinowy zlot klubowy”. Nadzwyczajny Zjazd Członkowski zwołali na sobotę i niedzielę 21-22 czerwca w Zaborzu koło Poraja (więcej bieżących wiadomości znaleźć można na stronie www.m2.myszkow.pttk.pl).
Wzorem wielu innych klubów dbają nie tylko o siebie. Dla amatorów jednośladów oznakowali 231 km szlaków rowerowych prowadzących do najciekawszych miejsc ziemi myszkowskiej, a teraz o nie dbają prowadząc okresowe prace renowacyjne. Aktualnie czynią starania o pozyskanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotacji na odnowienie 42-km. czarnej trasy rowerowej SMY-101s „szlakiem zamków” oraz prowadzą rozmowy z burmistrzem Żarek w sprawie pokrycia części kosztów prac restauracyjnych na żółtym rowerowym szlaku agroturystycznym CZ-7010y. Pomoc w pracach znakarskich związanych z odnawianiem szlaków obiecał także myszkowski Powiatowy Zarząd Dróg z/s w Żarkach. Wiele prac malarskich na pozostałych odcinkach wykonanych zostanie społecznie, na zasadzie wolontariatu, a przeprowadzą je, jak co roku, wykwalifikowani znakarze zrzeszeni w Klubie Osiedlowym PTTK „M-2”. „Przyjęliśmy regułę corocznego monitorowania i naprawiania podległych nam szlaków, uzupełnienia zniszczonych bądź skradzionych tabliczek oraz odnawiania brakujących drogowskazów” – mówi prezes Marian Kotarski, także wyruszający w plener z pędzelkiem lub młotkiem w ręku.
W pracach znakarskich najczęściej uczestniczą Agnieszka i Grzegorz Witkowie (na 70-km. szlaku niebieskim), Roman Garncarz, Jacek Turoń i Marcin Skalski (na 83-km. szlaku czarnym), Krzysztof Picheta (na 49-km. czerwonym) i Marcin Konopka (opiekujący się 29-km. szlakiem żółtym).
(aga)