Zdobywcy KOT za Wytrwałość w latach 1980 – 2006

Najwyższy stopień Kolarskiej Odznaki Turystycznej – „Za Wytrwałość” zdobywają turyści kolarze od 1980 r. W tym czasie Centralny Referat Weryfikacyjny KOT przyznał odznakę w tym stopniu 271 osobom, niektórym kilkakrotnie. Poniżej publikujemy wykaz wszystkich zdobywców najwyższego stopnia Kolarskiej Odznaki Turystycznej – „Za Wytrwałość”.

Nr/rok Imię i nazwisko Miejscowość
1/1980 Ryszard Mielnik Katowice
2 Stanisław Radomski Gliwice
3 Tadeusz Maćkowiak Łódź
4 Tadeusz Zerych Opole
5 Barbara Kaczmarek Szczecin
6 Paweł Kuna Łódź
7 Jarosław Janczewski Bydgoszcz
8 Janusz Dmochowski Bydgoszcz
9 Polikarp Ratajczak Bydgoszcz
10/1981 Józef Michałowski Gdańsk
11 Zbigniew Kozłowski Warszawa
12 Piotr Rościszewski Mikołów
13 Stefania Jeziorowska Gdynia
14 Eugeniusz Jeziorowski Gdynia
15 Tadeusz Stankiewicz Toruń
16/1982 Jerzy Perczak Kielce
17 Roman Kościński Warszawa
18 Henryk Biały Tarnowskie Góry
19 Włodzimierz Balicki Warszawa
20 Rajmund Kędzierski Bydgoszcz
21/1983 Ireneusz Ratajczak Bydgoszcz
22 Kazimierz Kałka Bydgoszcz
23 Maria Mann Poznań
24 Tadeusz Klocek Miedzna k. Bielska Białej
25 Władysław Sokołowski Częstochowa
26/1984 Stanisław Dauksza Gdynia
27 Jerzy Rozental Warszawa
28 Horacjusz Jan Przewoźnik Głogów
29/1985 Jerzy Szubski Łódź
30 Bogumił Zawadzki Łódź
31 Lech Kościański Kościan k. Leszna
32 Janusz Wojewski Wejherowo
33/1986 Andrzej Czapla Gliwice
34 Marian Kotarski Myszków
35 Michał Sar Łódź
36 Wojciech Balicki Warszawa
37 Stefan Szczerawski Ustka
38 Wiesław Szczepanek Warszawa
39 Kazimierz Jaworski Grudziądz
40 Adam Kacperczyk Częstochowa
41 Włodzimierz Wypijewski Ostrów Wlkp.
42 Ludwik Wypijewski Ostrów Wlkp.
43 Andrzej Wojtuń Pyskowice
44 Cyprian Szczęsny Głuchołazy
45 Medard Łukasik Gliwice
46 Gerard Suchanek Katowice
47/1987 Józef Szafarczyk Lwówek k. Nowego Tomyśla
48 Zygmunt Borkowski Warszawa
49 Jerzy Salwiczek Dziergowice k. Opola
50 Paweł Rościszewski Gliwice
51 Ryszard Wagner Warszawa
52 Jan Paradysz Przemyśl
53 Mieczysław Ciekliński Laskowice k. Torunia
54 Władysław Mamot Chrzanów
55 Zbigniew Skomiał Warszawa
56 Barbara Bista-Wagner Katowice
57/1988 Zenon Kaszowicz Bytom
58 Jerzy Andersz Leszno
59 Andrzej Skoniczny Wrocław
60 Czesław Chrząszcz Częstochowa
61 Tomasz Jezierski Łódź
62 Adolf Gwoździk Rydułtowy
63/1989 Andrzej Beger Chojnice
64 Henryk Marciniak Szczecin
65 Eugeniusz Musielak Wrocław
66 Tadeusz Rauchfleisz Grudziądz
67 Małgorzata Rauchfleisz Grudziądz
68 Leonard Ples Jastrzębie Zdrój
69 Michał Raczyński Nysa
70/1990 Teofil Mazurkiewicz Rzeszów
71 Bogdan Czerner Toruń
72 Zdzisław Woźniak Poznań
73 Jacek Jeżewski Łódź
74 Eligiusz Jędrysek Głuchołazy
75 Jarosław Jakubiec Głuchołazy
76/1991 Jerzy Korzec Ząbkowice Będzińskie
77 Ludwik Wambutt Warszawa
78 Elżbieta Jaworowska Grudziądz
79 Ryszard Strzelecki Bydgoszcz
80 Mirosław Koreciński Bydgoszcz
81 Władysław Sokołowski Częstochowa
82 Franciszek Wojczyk Dylaki (woj. opolskie)
83 Waldemar Wieczorkowski Toruń
84 Janusz Szczygielski Bielsko Biała
85 Barbara Puchalska Warszawa
86 Józef Puchalski Warszawa
87 Teresa Krauze Warszawa
88 Jerzy Meissner Pruszków
89 Henryk Rybka Warszawa
90 Piotr Wojdowski Toruń
91/1992 Władysław Sokołowski Częstochowa
92 Bogdan Barański Wola Książęca (Wlkp.)
93 Irena Wypijewska Ostrów Wlkp.
94 Jan Tymolewski Toruń
95 Jan Marczak Warszawa
96 Janusz Kunce Łódź
97 Tadeusz Andrzejewski Kraków
98 Eugeniusz Szostak Czechowice Dziedzice
99 Marek Twardowski Łódź
100 Ewaryst Szyszkowski Szczecin
101 Jan Zalewski Warszawa
102 Jerzy Płach Smiłowo (Wlkp.)
103 Marian Wasylenko Opole
104 Andrzej Bentkowski Warszawa
105 Romuald Gojżejewski Gdańsk
106 Andrzej Kozłowski Warszawa
107 Jan Furtak Żywiec
108/1993 Jan Piotrowski Gostynin
109 Jan Helmut Troll Węgierska Górka
110 Edward Grata Bielsko Biała
111 Henryk Marciniak Szczecin
112/1994 Wiesław Zaręba Grudziądz
113 Józef Kośla Grodków
114 Kazimierz Jaworski Grudziądz
115 Robert Jaworski Grudziądz
116 Jerzy Pietkiewicz Chojnów
117 Włodzimierz Kaźmierczak Poznań
118 Marek Kwaśniewski Suchedniów
119 Adam Majewski Kraków
120 Kazimierz Mańkowski Szczecin
121 Tadeusz Krzyżanowski Przysieka Polska (Wlkp.)
122 Mieczysław Poniewski Katowice
123 Jerzy Winsze Szczecin
124 Stefan Peciak Knurów
125 Marian Ulok Brzeg
126 Henryk Biały Tarnowskie Góry
127 Stanisław Radomski Gliwice
128 Józef Zdunek Krotoszyn
129 Zofia Rusek Chrzanów
130/1995 Małgorzata Radomska Gliwice
131 Roman Sobański Poznań
132 Marian Kotarski Myszków
133 Andrzej Staśkiewicz Brzeg
134/1996 Włodzimierz Sudecki Warszawa
135 Jerzy Marciniak Poznań
136 Stanisław Radomski Gliwice
137 Piotr Rościszewski Gliwice
138 Jerzy Reiman Jastrzębie Zdrój
139 Danuta Majewska Kraków
140 Alina Król Świnoujście
141 Wiesław Król Świnoujście
142 Rajmund Ratajczak Bydgoszcz
143 Paweł Janicki Poznań
144 Marek Kiełbasiński Toruń
145 Kazimierz Ulok Brzeg
146 Kazimierz Lach Warszawa
147 Eugeniusz Smoleński Dychów
148 Henryk Biały Tarnowskie Góry
149 Zofia Kalicka Gdynia
150/1997 Lechosław Rowicki Warszawa
151 Krzysztof Budny Warszawa
152 Marek Nagajewicz Lublin
153 Marian Gruchel Ruda Śląska
154 Helmut Curaj Gliwice
155 Robert Kotarski Myszków
156 Leszek Świder Rzeszów
157 Lucjan Pytlik Radlin
158 Wojciech Rakoczy Częstochowa
159 Henryk Kotlinowski Kluczbork
160 Eugeniusz Mazurkiewicz Paczków
161 Zbigniew Tomala Szczecin
162 Ryszard Busz Łódź
163 Wojciech Herowski Łódź
164 Anna Herowska Łódź
165 Jan Grzybowski Łódź
166 Włodzimierz Balicki Warszawa
167 Marian Chudziński Katowice
168 Andrzej Dec Gliwice
169/1998 Henryk Cygan Olsztyn
170 Felicjan Mierzwa Siemianowice Śląskie
171 Eugeniusz Badtke Bydgoszcz
172 Czesław Roter Ruda Śląska
173 Andrzej Piaseczyński Gliwice
174/1999 Zofia Krzyżanowska Przysieka Polska (Wlkp.)
175 Jerzy Nowak Strzyżowice k. Będzina
176 Ewaryst Szyszkowski Szczecin
177 Zenon Zarzecki Wodzisław Śląski
178/2000 Henryk Marciniak Szczecin
179 Karol Wacławczyk Zabełków k. Raciborza
180 Adam Kacperczyk Częstochowa
181 Roman Nakoneczny Szczecin
182 Aleksander Błaszczuk Dąbrowa Górnicza
183 Ryszard Kapczyński Bytom
184 Krzysztof Ulok Wőrth (Niemcy)
185 Piotr Mokry Katowice
186 Barbara Mańkowska Szczecin
187 Kazimierz Mańkowski Szczecin
188/2001 Arkadiusz Burakowski Tłuszcz
189 Barbara Kurek Szczecin
190 Aleksander Błaszczuk Dąbrowa Górnicza
191 Andrzej Kozak Kędzierzyn Koźle
192 Zygfryd Giesler Siemianowice Śląskie
193 Małgorzata Radomska Gliwice
194 Stanisław Radomski Gliwice
195 Antoni Fudali Żory
196 Elżbieta Jaworska Grudziądz
197/2002 Czesław Szmytkowski Gdańsk
198 Renata Kwiecień Kędzierzyn Koźle
199 Kazimierz Kwiecień Kędzierzyn Koźle
200 Piotr Kozak Kędzierzyn Koźle
201 Kazimierz Jaworski Grudziądz
202 Dariusz Wiśniewski Wrocław
203 Michał Raczyński Nysa
204/2003 Marian Szymański Łódź
205 Wiesław Grabowski Łódź
206 Sławomir Zagórowicz Łódź
207 Henryk Kuczera Opole
208 Marek Koba Jaworzno
209 Stanisław Halski Bielsko Biała
210 Henryk Biały Tarnowskie Góry
211 Marian Kotarski Myszków
212 Zbigniew Domański Strzelno
213 Henryk Wick Bydgoszcz
214 Krzysztof Borkowski Warszawa
215 Andrzej Likos Radlin
216/2004 Henryk Marciniak Szczecin
217 Edward Ryter Gogolin
218 Danuta Kołakowska Szczecin
219 Stanisław Milewski Szczecin
220 Kazimierz Jankowiak Włoszakowice (Wlkp.)
221 Maria Jankowiak Włoszakowice (Wlkp.)
222 Henryk Sytyk Opole
223 Ewa Musiał Kędzierzyn Koźle
224 Tadeusz Musiał Kędzierzyn Koźle
225 Stanisław Kwaśnicki Kędzierzyn Koźle
226 Jolanta Rudzka Kędzierzyn Koźle
227/2005 Stanisław Bajda Tychy
228 Jarosław Korenkiewicz Szczecin
229 Andrzej Jopek Szczecin
230 Marta Jopek Szczecin
231 Mariusz Gromanowski Poznań
232 Marek Szymczakowski Kielce
233 Dariusz Nowacki Ostrów Wlkp.
234 Ryszard Wiliński Łódź
235 Antoni Fudali Gubin
236 Waldemar Dynowski Tarnów
237 Regina Rusiewicz Krosno Odrzańskie
238 Bogusław Rusiewicz Krosno Odrzańskie
239 Jarosław Rezmer Grudziądz
240 Mariusz Hefczyc Głuchołazy
241 Felicjan Mierzwa Siemianowice Śląskie
242 Bogusław Mierzwa Siemianowice Śląskie
243 Stefan Fiedler Siemianowice Śląskie
244 Andrzej Czopka Katowice
245 Kazimierz Mańkowski Szczecin
246 Barbara Mańkowska Szczecin
247 Aleksander Fabisz Gdańsk
248 Andrzej Błaszczyk Wodzisław Śląski
249 Adolf Gwoździk Rydułtowy
250/2006 Andrzej Fryński Warszawa
251 Ewaryst Szyszkowski sr Szczecin
252 Sławomir Madej Szczecin
253 Tomasz Liśkiewicz Pruszcz Gdański
254 Jan Geresz Żywiec
255 Kazimierz Mańkowski Szczecin
256 Witold Fiączyk Radomsko
257 Jacek Turoń Myszków
258 Roman Garncarz Myszków
259 Ewald Bereska Tychy
260 Bogusław Jankowski Radomsko
261 Grzegorz Witek Myszków
262 Waldemar Buganik Lwówek Śląski
263 Krzysztof Picheta Myszków
264 Marcin Konopka Myszków
265 Paweł Garncarz Myszków
266 Roman Cegłowski Bydgoszcz
267 Ryszard Wąsik Głuchołazy
268 Józef Grzegocki Głuchołazy
269 Zofia Nycz Chełm
270 Witold Kliza Chełm
271 Zenon Kaszowicz Katowice

Zestawienie sporządził p.t.kol. 1193 Marian Kotarski

Skomentuj artykuł:

  UECT

PTTK jest członkiem Europejskiego Związku Turystyki Rowerowej UECT

  Zlot Przodownicki 2017


  Zlot Centralny 2017
  2012 Rok Turystyki Rowerowej


  Działy

» ktkol - informacje o Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK, władze, kontakt, informacje.

» informator - informacje o prenumeracie, redakcji.

» kalendarz imprez - kalendarz turystycznych imprez kolarskich.

» regulaminy - zbiór regulaminów przydatnych kadrze PTTK oraz regulaminy odznak turystyczno-kolarskich.

» szlaki - wykaz szlaków rowerowych zapisanych w Centralnej Kartotece Szlaków Rowerowych KTKol. ZG PTTK.

» forum - ogólnopolskie Forum Turystów Kolarzy czyli dyskusje o turystyce rowerowej, rowerach, wyprawach, rajdach, wycieczkach itp.

» linki - zbiór linków do stron klubów turystyki kolarskiej PTTK

  Archiwum wiadomości

Wrzesień 2017/ Sierpień 2017/ Czerwiec 2017/ Maj 2017/ Kwiecień 2017/ Marzec 2017/ Luty 2017/ Styczeń 2017/ Grudzień 2016/ Listopad 2016/ Październik 2016/ Wrzesień 2016/ Czerwiec 2016/ Maj 2016/ Kwiecień 2016/ Marzec 2016/ Luty 2016/ Styczeń 2016/ Grudzień 2015/ Listopad 2015/ Październik 2015/ Wrzesień 2015/ Sierpień 2015/ Lipiec 2015/ Czerwiec 2015/ Maj 2015/ Kwiecień 2015/ Marzec 2015/ Luty 2015/ Styczeń 2015/ Grudzień 2014/ Listopad 2014/ Październik 2014/ Wrzesień 2014/ Sierpień 2014/ Lipiec 2014/ Czerwiec 2014/ Maj 2014/ Kwiecień 2014/ Marzec 2014/ Luty 2014/ Styczeń 2014/ Grudzień 2013/ Listopad 2013/ Październik 2013/ Wrzesień 2013/ Sierpień 2013/ Czerwiec 2013/ Maj 2013/ Kwiecień 2013/ Marzec 2013/ Luty 2013/ Styczeń 2013/ Grudzień 2012/ Listopad 2012/ Październik 2012/ Wrzesień 2012/ Sierpień 2012/ Lipiec 2012/ Czerwiec 2012/ Maj 2012/ Kwiecień 2012/ Marzec 2012/ Luty 2012/ Styczeń 2012/ Grudzień 2011/ Listopad 2011/ Październik 2011/ Wrzesień 2011/ Sierpień 2011/ Lipiec 2011/ Czerwiec 2011/ Maj 2011/ Kwiecień 2011/ Marzec 2011/ Luty 2011/ Styczeń 2011/ Grudzień 2010/ Listopad 2010/ Październik 2010/ Wrzesień 2010/ Sierpień 2010/ Lipiec 2010/ Czerwiec 2010/ Maj 2010/ Kwiecień 2010/ Marzec 2010/ Luty 2010/ Styczeń 2010/ Grudzień 2009/ Listopad 2009/ Październik 2009/ Wrzesień 2009/ Sierpień 2009/ Lipiec 2009/ Czerwiec 2009/ Maj 2009/ Kwiecień 2009/ Marzec 2009/ Luty 2009/ Styczeń 2009/ Grudzień 2008/ Listopad 2008/ Październik 2008/ Wrzesień 2008/ Sierpień 2008/ Lipiec 2008/ Czerwiec 2008/ Kwiecień 2008/ Marzec 2008/ Luty 2008/ Styczeń 2008/ Grudzień 2007/ Listopad 2007/ Październik 2007/ Wrzesień 2007/ Sierpień 2007/ Lipiec 2007/ Czerwiec 2007/ Maj 2007/ Kwiecień 2007/ Marzec 2007/ Luty 2007/ Styczeń 2007/ Grudzień 2006/ Listopad 2006/ Październik 2006/ Wrzesień 2006/ Sierpień 2006/ Lipiec 2006/ Czerwiec 2006/ Maj 2006/ Kwiecień 2006/ Marzec 2006/ Luty 2006/ Styczeń 2006/ Kwiecień 2005/ Luty 2005/

  Kategorie wiadomości

Informator (18)
komunikaty (1 511)
regulaminy (50)
szlaki (35)
z życia ktkol (238)

  Szukaj wiadomości






  Kanały RSS

» Kanał RSS wiadomości
» Kanał RSS komentarzy

  Tu kupisz

Książeczki KOT
Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK
ul. Jagiellońska 6, 31-010 Kraków
e-mail: poczta@cotg.pttk.pl
tel: 12 422 28 40

Książeczki KOT, KOP i Szlakami zamków w Polsce, odznaki KOT (st. małe i duże), Rajdu Dookoła Polski, Szlaku Wielkiej Wojny 1409-1411, Szlakami zamków w Polsce:
SKAUT.PL
ul. Lubelska 9/11, 26-600 Radom
e-mail: biuro@skaut.pl
faks: 48 385 88 58 w godz. 8-16

Odznaka Wiślana Trasa Rowerowa:
Oddział PTTK w Jastrzębiu Zdroju
ul. Harcerska 14B,
44-335 Jastrzębie Zdrój
e-mail: pttk@jasnet.pl, pttkjz@alpha.pl
tel. 32 471 94 88, faks 32 475 16 70

Książeczki drogowe odznaki UECT:
Oddział Miejski PTTK
im. M. Sydowa w Toruniu
ul. Piekary 41, 87-100 Toruń
e‑mail: om.pttk@gmail.com
tel. 56 622 29 21